Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mér mondják az emberek h "az...

Mér mondják az emberek h "az ég szerelmére"?

Figyelt kérdés
egyáltalán ki az ég szerelme? a föld? de akkor mér vannak külön? asszem tanultuk töriből csak pont aludtam :SS xDD
2011. aug. 3. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert ilyen barom kérdéseket teszel fel.
2011. aug. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Az ég szerelmére, már megint egy ilyen idióta kérdés!

Asszem ezzel válaszoltam is...

2011. aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
55%
Az ég szerelmére már h nem lehet normálisat kérdezni! Na ezért.
2011. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Az első amit mondanék hogy kib@szottul figyelned kéne törin meg minden más órán ha ezt nem tudod kikövetkeztetni. Az ég alatt gondolom istenre gondolnak és mivel isten fiát Szűz Mária szülte meg ezért gondolom Máriára gondolnak ilyenkor. Szerintem :D
2011. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
73%

Az "ég szerelme" egy 1800-as évekbeli finn mondakörből származik, kitalálója sajnos ismeretlen. Egyes gondolatok szerint az "ég szerelme" nem más, mint a galamb, Jézus Krisztus megtestesítője, Isten egyszülött fia. A galamb, (akárcsak a veréb) madár, tehát az "ég szerelme", mivel repül.

Remélem segítettem ;)

2011. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Isten szerelmére. / Az ég szerelmére.


Ugyanúgy használjuk mindkettőt. Valószínűleg az előbbi alakult ki először. Mivel Istent és a mennyországot legtöbben fent, valahol az égben képzelték (és képzelik még most is) el, ebben a kontextusban azonos jelentés tulajdonítható az égnek és Istennek.


Ugyanez a helyzet a következővel:

Hála az Istennek. = Hála az égnek.


Az angolok pl az előbbi változatot használják:

For the love of God. (Az Isten szerelmére)

2011. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már tudod mit jelen és kaptál 2 lehetséges választ :D
2011. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem konkrétan szerelmet kell érteni, hanem szeretetet. Régen ezt használták ilyen formában is, pl. "szerelmes anyám" azaz szeretett/engem szerető anyám.

Az "ég szerelmére"/"Isten szerelmére" pedig teljes egészében úgy hangzik, hogy "az ég szerelmére KÉRLEK". Ez olyan, mint amikor azt mondják pl., hogy "az apád emlékére kérlek, ne tedd ezt", azaz tiszteld annyira az apád emlékét, hogy nem teszed ezt, mert tudod, hogy nem helyeselné. Épp így van ez ebben a mondatban is.

2011. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor mondják,hogyha valami hülyeséget csinálsz,kérdezel,de nem feltétlenül kell hülyeségnek lennie,lehet a akár csak egy meglepő dolog.

Röviden,leginkább csodálkozásnak használják ezt a szót.

2011. aug. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!