Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A macskákra mondott cicamica...

A macskákra mondott cicamica kifejezés mennyire elterjedt más nyelvekben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 02:47
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Kitty-kat, pussycat
2011. aug. 31. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Eléggé.

Legalábbis szerintem.

Az angolok például "pussycat"-nek mondják.

2011. aug. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én Dániában voltam egy családnál, ahol a kis srác mondta, hogy cicamica. Nem Kitty-katet vagy pussycat-et használta, hanem konkrétan azt a szót amit mi is használunk tehát hogy cicamica, mondjuk kicsit külföldiesen ejtette, de egyértelmű volt, hogy a macskának mondta, és hogy mit mond. Én ezen nagyon meglepődtem, mert ezt egy abszolúte magyar kifejezésnek gondoltam és mondtam az anyukájának, hogy ezt mi is gyakran használjuk, ugyanúgy mint ők. Erre ő azt mondta, hogy szerinte ez teljesen elterjedt kifejezés több nyelvben. Arra lennék kíváncis, hogy ez tényleg így van-e?
2011. aug. 31. 22:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a horvát tévén ment Szilveszter és CSőrike, és ott vmi cicamaca-t mondtak... NEm tudok horvátul, de erre világosan emlékszem gyerekkoromból, hogy majdnem pontosan úgy mondták, mint a mi cicamicánkat, csak a második felét is olyan furán megnyomták...

Bocsánat, ha rosszul emlékszem, talán majd a horvátul tudók kijavítanak (lehet h szlovén v szerb volt???)

2011. aug. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

cica macu!!! megtaláltam!

http://www.youtube.com/watch?v=ijSVRlrMg_E

2011. szept. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szlovák nyelvben is ismert a cica-mica a macskákkal kapcsolatban:


[link]

2011. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sőt, a cseh nyelvben is előfordul mint cíca míca és szintén macska név ott is:


[link]

2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Helyesen: macskanév
2011. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!