Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent? (angol, szövegrész...

Mit jelent? (angol, szövegrészlet)

Figyelt kérdés

Finding the money to wire the troops


Insurgent fighters known to be planing an attack. How should soldiers proceed? Do they spend hours taking pictures and planning a pre-emptive strike? Insurgents have come to rely on such delays to disappear back into civilian populations.Or do soildiers strike immediately-perhaps killing civilians and creating the kind of atmosphere that some experts argue lost the battle for hearts and minds in Iraq?


2011. aug. 31. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a felkelők harcosai támadást terveznek. Hogy reagáljanak a katonák? Órákat töltenek el azzal, hogy fényképeket készítenek és egy megelőző támadás tervét dolgozzák ki? A felkelők éppen az ilyen késedelemre számítanak, hogy eltűnjenek és visszaolvadjanak a civil lakosságba. Vagy a katonák azonnal támadnak, és ezzel talán civilek halálát okozzák, és egy olyan légkört teremtenek, ami bizonyos szakértők szerint a civil lakosság támogatásának elvesztését okozta Irakban?


Nem szó szerint fordítottam, de szerintem ez adja vissza a lényeget. A cím picit gondot okoz, csak a szövegkörnyezetből tudnék valami frappánsabb dolgot kikövetkeztetni. Ez így önmagában ezt jelenti: Pénz biztosítása a katonák "bedrótozására". Hogy mi a bedrótozás? Hát ezt kéne a szövegkörnyezetből pontosítani. Lehet olyan fordítás, hogy bemikrofonozás, de ez se hangzik itt valami jól. Arra gyanakszom, hogy valami kommunikációs eszközzel való ellátásról lehet szó, de ezt így nem tudom.

2011. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél, a címre majd kitalálok valamit, az legyen a legkevesebb.
2011. szept. 2. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!