Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Így nehéz lesz angolul tanulnom?

Így nehéz lesz angolul tanulnom?

Figyelt kérdés

Sokáig kint éltünk Ausztriában még gyerekkoromban..így megtanultam németül folyékonyan felső szinten(le is vizsgáztam már) a gond csak az hogy nem tudom a nyelvtant..vagyis ha bármilyen nyelvtani szerkezetbe belekérdeznek akkor nem tudnék válaszolni mert én nem suliban tanultam,így ezekkel nem is vagyok tisztában,vagyis csak úgy mondom ahogy jól "cseng".

Na és itt jön képbe az angol,mert azt is meg szeretném tanulni,ami a német után elvileg könnyebb lenne..de én nyelvet még igazából nem tanultam..max csengés alapján.:)

Gondban lehetek majd vele?


2011. szept. 7. 02:48
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Amikor mar beszelsz egy nyelvet, akkor mar a nyeltani reszet megtanulni konnyu. Ha van nyelverzeked, es valoban akarod is, akkor megtudod tanulni az angolt is!

Nehezseget akkor fog inkabb jelenteni, ha a ket nyelvet egyszerre hasznalod, mivel elofordul, hogy kevered.

2011. szept. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy miért mondják, hogy az ember keveri. Én beszélek olaszul, angolul és németül is tanultam, de azon kívül, hogy egyszer-egyszer valami nem jut eszembe az adott nyelven, hanem egy másikon, semmi keverés nincs benne. Az ember érzi, hogy mikor melyik kell.
2011. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmivel nem lesz kevesebb esélyed, mint bárki másnak. Max. előnyöd származhat belőle.


A keverés általában csak arra jellemző, aki 1) Félvállról veszi a tanulást, 2) egyszerre tanulja mindkettőt. és ilyenkor se mindenkire jellemző, csak egy párra (általában a rosszabbakra személyes tapasztalatom, ami az osztályomat jelenti, szerint)

2011. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En pl. napi szinten hasznalok 3 nyelvet, es ezert tapasztalom azt, hogy bizony neha nehez megtalalni a szavakat, de ez inkabb a tarsalgasnal fordul elo, s nem csak En tapasztalom ezt.

Tehat nem a tanulasra ertettem azt, hiszen megtanulni tobb nyelvet lehet, es erdemes is.

2011. szept. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én napi szinte használok 2 nyelvet, meg még 1-t majdnem napi, és még egyet pár naponta (bár az a +2 az csak fél-óra max. általában).


Bér nekem is van, hogy néha csak angolul jut eszembe, de az azért van, mert nem használom eleget / nem tudom még a szavat benne. Rendesen magtanult szavakkal ez nem áll fel. Csak akkor jönn be az Angol, ha az adott nyelven már nem megy. Magyar-Angol közt semmi bajom nincs viszont.

2011. szept. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!