Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell kiejteni a német...

Hogyan kell kiejteni a német Heinrich nevet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
hejnrih
2011. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hejnrikh
2011. szept. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
hajnrich (ne higgy az előzőeknek) a ch az egy olyan hang, mint amikor fel akarod köhögni a cuccot, vhol a k és a h között van :) az ei pedig németben ai... az r-t pedig ne pörgesd nagyon kicsit raccsolósan mondd!
2011. szept. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


A fordító "ejn" ejti nem "ajn"-nak.

2011. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A németek pedig "ajn"-nak ejtik, nem "ejn"-nek... Nem akarok okoskodni, de nem írnám, ha nem lennék biztos benne... Döntsétek el, kinek hisztek, nekem vagy a fordítónak :)
2011. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok

bocsánat, kicsit félrevezettelek benneteket, szóval leghelyesebben: "ájn"

palóc vagyok, szóval nekem "ajn"-nak hangzik (palóc nyelvjárásban az "a" olyan, mint a rövid "á") bocsánat mégegyszer :)

2011. szept. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
lol miután magyart választottál ki célnyelvnek így magyarul ejti ki, állítsd át németre.. + még egy a németben nem nagyon mondanak "a" hangot, attól a falra tudok mászni... tom javítottad, de ez ne maradjon meg senkiben:D
2011. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Valóban á-val kell ejteni, de nagyon sok olyan film van amiben magyarul e-nek ejtik. Hát hiába a filmiparban se tökéletesek. :D
2013. jan. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Németre volt állítva a fordító kiejtése.

A Heinrich-et én akkoris ejn-ként hallom, viszont ha beírom, hogy Ein, azt már ájn-ként ejti, ahogy kell.

Nem vagyok németes, de a német-magyar fordító program németül így ejti.

Lehet vacak a program, de az is lehet, hogy nem.

2013. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Te jézus isten... na, anyámnak ez a vezetékneve szóval: "HÁJNRIKH" de kérlek ilyen ne hogy "hejnrik".. így max. azok a magyarok mondják akik csöppet se értenek a némethez.
2018. febr. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!