Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak engem zavar és idegesít...

Csak engem zavar és idegesít a sok helyesírási hiba?

Figyelt kérdés
Szeretném megtudni,hogy csak én vagyok kiakadva azon,hogy itt olvasom az emberek tanácsát,történetét,és főleg a kérdéseket amik tele vannak helyesírási hibákkal...Nem arra gondolok,amikor valaki ír,és véletlenül lemarad egy betű(ilyen mindenkivel előfordul) hanem olyan hibákról amitől frászt kapok!!! PL: töbiek, soksszor, komojan ,mingyárt....vagy esső (hogy valaki az esőt 2 ss-el írja az már nagyon gáz....akárcsak a többi....) Ilyenkor kiakadok,hogy 14-15 évesen a legnagyobb gond az,hogy lefeküdjön-e a sráccal/lánnyal de helyesen írni nem tud!!Vagy én vagyok ennyire nehéz eset???
2009. ápr. 22. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem az aktuális kedvencem a "megilyedtem", a "fojtat" és a "megfolytott". ÁÁhhhh!
2009. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Engem is iszonyúan kiakaszt. Jól mérhető a szint. Félelmetes!
2009. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
19%
szerintem igen, csak te vagy ilyen nehéz eset
2009. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Engem az zavar ha valaki angol szavakat "magyarosít"

pl: tenksz, thx, szorri, láv,


Ilyen "köcce", "naon" meg ezekről nem is beszélünk..

2009. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Engem is zavar, huszonéves vagyok, de szerintem a 10 évvel fiatalabbaknál abszolút nem szempont a helyesírás. Pedig remekül lehetne fejleszteni regények olvasásával, ott azért odafigyelnek, hogy ne kerüljön be se helyesírási, se nyomdai hiba, ami pl. magazinoknál még előfordul.

Az én kedvencem az, amikor E/2 felszólító módot ugyanúgy alkotnak, mint kijelentőt. pl. küld el, mond már meg, stb.

2009. ápr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Tartok tőle, ezzel nem nagyon van mit tenni, bármennyire is idegesít bárkit (egyébként engem is). Ha nincs saját belső igényük arra, hogy amit írnak, az normálisan is nézzen ki, akkor ezen akkor se (sőt, annál inkább nem) fognak változtatni, ha mindenki ki is akad rajta. Elintézik egy vállvonással és azzal, hogy "És? Úgyis értik, mit akarok mondani" és részükről ezzel a dolog letudva. Innentől mi akár fejre is állhatunk, de semmi nem fog változni.
2009. ápr. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
14.48 Igazad van....de sokszor tényleg nem lehet érteni,hogy mit is akart leírni az illető...Egyszerűen nincs értelme annak amit írt,és mellé még jön a sok helyesírási hiba....
2009. ápr. 22. 14:55
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Engem a helyesírási hibák mellett az idegesít a legjobban, mikor valaki nem ismeri sem a vesszőt, sem a pontot a mondat végén.És az egész szöveg egybefolyik, nem tudod, hol kezdődik az új mondat és a hol a vége az előzőnek, nagyon idegesítő...
2009. ápr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Az még semmi, hogy 14-15 évesek nem tudnak írni, de gyanítom, hogy a többség, akik ezeket a helyesírási hibákat véti már nem is gyerek...sajnos sok felnőtt sem tud írni. Nagyon szomorú és a helyesírási hibák valamilyen szinten tükrözik is az igényességet és a műveltséget (vagy azok hiányát).
2009. ápr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azt utálom a legjobban, mikor valaki szándékosan ír hibásan. Pl. walaki, hawer, wagy...ezektől is meg lehet zavarodni!
2009. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!