Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért én vagyok az egyetlen...

Miért én vagyok az egyetlen akinek angol után ennyire nehezére esik németül beszélni?

Figyelt kérdés
Szóval..voltam kint 3 hónapot angol nyelvterületen, a kiejtésem tökéletes. De pár hónapja elkezdtem németet tanulni, de a kiejtés az egyszerűen nem megy, siralmas:( Mindent angolosan próbálok felolvasni. De tényleg. Képes vagyok szilvákkal a számban beszélni, pedig tudom, tudom hogy pont hogy magyarosan kéne kiejteni a szavakat, pont ezért mondja mindenki, hogy milyen egyszerű német kiejtés..és akkor én nézek németül filmeket, olvasok hangosan szövegeket, de mindig elfelejtem, hogy jaj ez német..és közben még az angol kiejtésem is romlott, nem tudom hogy csináltam. Ráadásul még beszélni sem tudok németül, tehát például KATI, dass szórend, jajj, úristen, előtte még egy percig gondolkoznom kell, hogy összerakhassam a mondatot..valaki?:(
2011. szept. 19. 17:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Megjegyzés: imádom a nyelvet, lelkesen tanulom.
2011. szept. 19. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez csak az első néhány hónap, majd át fogsz állni.
2011. szept. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Sosem felejtem el, mikor a német nyelvvizsgámon "good morning"-gal köszöntem... :D

Szerintem is csak idő + szorgalom kérdése és magától elmúlik a probléma.

2011. szept. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Miért én vagyok az egyetlen akinek angol után ennyire nehezére esik németül beszélni?"


Nem, ezzel szinte mindenki így van, mert:


1) a német sokkal nehezebb,


2) a némettel az embernek ritkábban van dolga, ezért kevés kivételt leszámítva nem annyira biztos benne, nem annyira rutinos, mint az angolban.


"pedig tudom, tudom hogy pont hogy magyarosan kéne kiejteni a szavakat, pont ezért mondja mindenki, hogy milyen egyszerű német kiejtés.."


Ezt nagyon rosszul tudod, és az a "mindenki", aki ilyeneket mond, téved és félrevezet.


"Ráadásul még beszélni sem tudok németül, tehát például KATI, dass szórend, jajj, úristen, előtte még egy percig gondolkoznom kell, hogy összerakhassam a mondatot."


Butább németek nem is tudják ezt a szórendet.


De te nem úgy akarsz beszélni, mint egy buta német, ezért a következőt kell csinálnod: egyrészt sokat kell olvasni, rádiót hallgatni, tévét nézni stb. németül. Másodszor, mondatfordítási gyakorlatokat folytatni magyarról németre. Vannak ehhez tankönyvek is. A példamondatokat megtanulni. Akár több száz példamondatot is érdemes lehet megtanulni, hogy a leggyakoribb szerkezeteket ismerd. És ezek mintájára már könnyen tudsz saját mondatokat alkotni. Érdemes bonyolult mondatokat megtanulni, hogy nehézség nélkül tudj hasonlókat építeni.

2011. szept. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Úristen, nagyon nagyon szépen köszönöm mindenkinek:) mentek a plusszok. Igyekszem!:)
2011. szept. 20. 18:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy sokkal nehezebb, az angolban is van nagyon sok olyan dolog, amit nehezebb megérteni és használni.
2011. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ma 12:16


A középiskolás német nyelvtankönyv nem véletlenül 3x olyan vastag, mint az angol vagy a spanyol :)))

2011. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!