Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Horvát vagy szerb, esetleg...

Horvát vagy szerb, esetleg szlovén?

Figyelt kérdés
Csehül, szlovákul lengyelül már tudok. Az oroszt nem csípem. A lényeg, hogy melyiket tanuljam következőnek?
2011. szept. 23. 18:04
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
angol
2011. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz szépen!:{
2011. szept. 23. 18:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a horvátot választanám, de inkább először hallgasd meg mindegyiket, és az alapján dönts!
2011. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolónak: ugyan semmi közöm a kérdéshez vagy a kérdés kiírójához, de MI A FRANCÉRT kell mindenkinek mindenhová beböfögnie a hülyeségét az angollal kapcsolatban?


ON:

Gyakorlatilag mindegy. Nagyon hasonló nyelvek, nagyjából annyira, mint a cseh és a szlovák. Amúgy egész szép teljesítmény három szláv nyelv! Én is hasonlót tervezek, csak én orosz/lengyel/szlovák felállásban; eddig az orosz megyeget, a többit még nem kezdtem el. Egyébként ha már itt tartunk, az orosz talán a legkönnyebb szláv nyelv, bár erről megoszlanak a vélemények.

2011. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Istenem, de hihetetlen, hogy valaki önként tanulja a szlovákot... (felvidéki vagyok :D ) Én azt hiszem, a szerbet választanám, nem tudom, miért. Bármi inkább, mint a szlovák :D
2011. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
20:07-nek: Miért, te nem akarsz a hazádban boldogulni?? A szlovák nyelv ismerete nélkül ez nehéz lesz. Nekem nagyon sokat segített, hogy tárgyalási szinten beszélem a szlovákot és a magyart is.
2011. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

20:26-nak

ne menjünk most bele ebbe... igen, tudom, hogy én kezdtem :) de ha most mindent elmondanék ezzel kapcsolatban, abból egy szép kis vita kerekedne, ami = egy hatalmas OFF... remélem megérted :)

2011. szept. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szlovén a legérdekesebb, én azt választanám. Eléggé egyedülálló a délszláv nyelvek között is.


Szlovénia amúgy is klassz kis ország, szimpatikus, dolgos nemzet. Szívesen élnék is ott, ha bírnám a nyelvet.


Sok sikert a tanuláshoz!

2011. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerbiában élek, a nyelvet szeretem, beszélem - és merem állítani, hogy a horvátot is minden nagyobb gond nélkül megértem, sőt, beszélem is :) Tehát ha ez a kettő közül megtanulsz egyet - akkor tulajdonképpen kettőt beszélsz. Sőt, négyet, mert még a montenegróit és a boszniait is.

A szlovén már kicsit más, nagyobbak a különbségek, de okkal-móddal azt is megértem a szerb nyelv ismeretének hála. De ez van a macedón és a bolgár nyelv esetében is.

Tehát a Balkánon nincs gondom, mindenütt meg tudom értetni magam.

Magyarul és angolul természetesen beszélek mindezek mellett, és kacérkodom az orosz elsajátításával, mert tetszik nagyon. És a portugállal is ismerkedni kezdtem.

2011. szept. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szlovén <3


Végül mit választottál?

2013. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!