Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az európai vagy a brazil...

Az európai vagy a brazil portugál tetszik jobban?

Figyelt kérdés
indoklással együtt ha lehet:)
2011. szept. 24. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én ezt én is szeretném tudni, mert akkor jól tudnék portugálul.. Sajnos sehogy se tudok. (Bocs)
2011. szept. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Az európai. Ezt tanulom, ezt szoktam meg, lehet, csak ezért, de a brazilt nagyon érthetetlennek és csúnyának tartom. Pont ma hallgattam egy brazil együttest, csak fülelek, hogy mi az a 'csi dzsisszi', aztán megnéztem a szöveget, és láttam, hogy 'te disse'. Elképedek sokszor, hogy lehet így ejteni szavakat:D Szóval abszolút európai párti vagyok.
2011. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
39%
Európai, a brazil sérti a fülemet. Egy erős cigány magyar akcentushoz tudnám hasonlítani.
2011. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az európai portugál szép, a brazil, főleg a cs-ző változat, egyszerűen borzalmas, egy rossz viccnek tűnik.
2011. szept. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is az európaira szavazok. Sokkal keményebb és nyersebb, de nekem pont ez tetszik benne. Nekem először valami orosz-francia keveréknek tűnt:)

A brazilban tényleg elég ronda te/de kiejtése és szerintem a szóvégi 's' is maradjon 's' és ne legyen belőle 'sz', azt hagyjuk meg a spanyolnak:)

2011. okt. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk hozzáteszem, hogy a brazil portugálban viszont kifejezetten szép, amikor a szóvégi 'r'-t elnyelik.
2011. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tudnátok küldeni videókat, amikben brazil/európai portugálul beszélnek? Például TV-s talk show, riport vagy igazából bármi, ahol szépen beszélnek benne. :)
2011. okt. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ez nem tudom mennyire felel meg neked :D Oroszlánkirály:D

európai: http://www.youtube.com/watch?v=POn8qPVnfxY

brazil: http://www.youtube.com/watch?v=_Hd58bA9W6g

a brazilhoz még felirat is van:D

2011. okt. 10. 20:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát amiben beszélnek annak jobban örültem volna. De azért köszi! :D Ezeket a Disney-dalokat amúgy ki nem állhatom:D
2011. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
brazil, mert menőbb
2018. szept. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!