Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miről szól pontosan ez az...

Miről szól pontosan ez az angol szöveg? Nagyon megköszönném a segítséget!

Figyelt kérdés

MAKE PE AT SCHOOL EXCITING − AND FUN

Scarred by the trauma of gym classes as a girl, Becky Pugh welcomes a broader curriculum

The news that schools are now offering yoga, Pilates* and “street dancing” in addition to

team games such as rugby, football and cricket is sure to have traditionalists up in arms.

What will become of children never exposed to the character-building horrors of rugby

practice in the rain? What kind of adults will they become without the elegance and discipline

instilled by gymnastics? Can you really call yourself a man without a keen eye for an offside

trap?

Well, I think Ofsted’s* discoveries are heartening. The education watchdog’s report on the

state of physical education in schools today hits the nail on the head: “The rich variety of

extra-curricular programmes enabled most students to discover something they liked and

wanted to carry on with into adulthood.”

I, for one, am still scarred by the trauma of PE at school. I remain allergic to any form of

exercise. I’ve tried the gym, swimming, yoga, running in the park, and have even attempted a

British Military Fitness session. But I can’t elicit the smallest amount of pleasure from any of

them.

I’m convinced that I’d have been happier at school, and fitter now, if our games lessons

had felt more like fun. Indeed, one of the paradoxes of my school days was that I was

regularly reprimanded for attending lessons in tracksuit bottoms and a cotton shirt, but loathed

every minute of physical activity.

In fact, the only time I ever enjoyed exercise at school was when they began to offer

improbably progressive-sounding “jazz dancing” classes to the sixth form. To the strains of

pop music, we laboured over moves that we believed might come in useful at the nightclubs

we were just starting to enjoy. It wasn’t painful, it wasn’t scary and it wasn’t embarrassing.

Happily, the result of introducing these newfangled alternatives to the curriculum is a boost

in pupils’ enthusiasm for exercise. In a world with ever-fewer playing fields, where physical

activity is threatened by the allure of the internet, the TV and computer games, we should be

delighted if a child can be bothered to perfect their karate kicks, not outraged that they’ll

never know how to play cricket.

(


2011. szept. 25. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
2011. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezt magamtól is megtaláltam, de a webfordítók pontatlanok, gyakran értelmetlen, összefüggéstelen szöveget adnak ki, ezért reméltem, hátha valaki itt tud nekem segíteni.:(
2011. szept. 25. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:

A címe: Legyen a testnevelés az iskolában izgalmas és élvezetes/szórakoztató


A lényege az hogy:

A cikk szerzője, azok után hogy gyerekkorában gyötrelmeket élt át a tornaórákon, örömmel fogadja hogy a hagyományos csapatsportok mellett most már pl. jóga, Pilates és utcai tánc is szerepel az iskolák tanmenetének kínálatában. Ugyanakkor, szerinte ez a hagyományokhoz ragaszkodók rosszallását váltja ki.

Úgy gondolja hogy most felnőttkorában azért nem okoz örömet számára a testmozgás, mert a tornaórákról fájdalmas és kínos emlékei vannak. Szerinte az új tevékenységek bevezetése a testnevelési tanmenetbe kedvet csinál a testmozgáshoz. Örülnünk kell annak ha egy gyerek hajlandó bármilyen sportot űzni, és nem azon kell dühöngeni hogy valaki nem ismeri a hagyományos sportok szabályait.

2011. szept. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zsófi06 válasza:
17%

LEGYEN PE AT ISKOLA izgalmas - és szórakoztató

Sebhelyes a trauma a tornaterem osztályok, mint egy lány, Becky Pugh üdvözli szélesebb tanterv

A hír, hogy az iskolák immár jóga, Pilates * és "utcai tánc" mellett

team játékok, mint a rögbi, labdarúgás és krikett biztos, hogy tradicionalisták fel fegyvert.

Mi lesz a gyerekek soha nem kitett a karakter-építési borzalmait rögbi

gyakorolni az esőt? Milyen felnőttek lesznek válnak nélkül az eleganciát és a fegyelem

instilled a torna? Lehet, hogy tényleg nevezed magad egy ember anélkül, hogy egy éles szem egy les

csapda?

Nos, azt hiszem Ofsted a * felfedezések örvendetes. Az oktatási watchdog szóló jelentése

állapota testnevelés az iskolákban ma eltalálja a szöget a fején: "A gazdag

tanórán kívüli programok lehetővé tette a legtöbb diák, hogy felfedezze valami tetszett nekik, és

akarta folytatni a felnőttkort. "

Én a magam részéről, én még mindig rányomja a bélyegét a trauma PE az iskolában. Én továbbra is allergiás bármilyen

gyakorolja. Próbáltam a tornaterem, úszás, jóga, futás a parkban, és meg is próbálkozott a

Brit katonai Fitness ülésén. De nem tudom kiváltani a legkisebb öröm bármelyikében

őket.

Vagyok győződve arról, hogy lettem volna boldogabb az iskolában, és a szerelő most, ha a játékainkat tanulságok

érezte, inkább szórakoztató. Valóban, az egyik paradoxona az én tanítási nap volt, hogy én

Rendszeresen szemrehányást való részvétel leckéket melegítõalsómat és egy pamut póló, de utáltam

minden perc fizikai aktivitás.

Tény, hogy az egyetlen alkalom, amikor élveztem gyakorlat az iskolában volt, amikor elkezdték kínálni

valószínűtlenül progresszív hangzó "jazz tánc" osztály a hatodik űrlapot. A törzsek

pop zene, mi munkálkodott felett mozog, hogy hittünk jöhet a hasznos az éjszakai

voltunk most kezdik élvezni. Nem volt fájdalmas, nem volt ijesztő és nem volt kínos.

Szerencsére, az eredmény bevezetésével e hipermodern alternatívák a tanterv lendületet

a tanulók lelkesedését a testmozgáshoz. A világban egyre kevesebb sportpálya, ahol a fizikai

tevékenység fenyegeti a varázsa az internet, a televízió és a számítógépes játékok, mi legyen

ragadtatva, ha a gyermek is a fáradságot, hogy tökéletes a karate rúgásokkal, nem felháborította, hogy majd

soha nem lehet tudni, hogyan kell játszani krikett.

2013. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!