Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi kell a felsőfokú angol...

Mi kell a felsőfokú angol nyelvvizsgához?

Figyelt kérdés

Mármint

-ismerem az összes igeidőt

-ha bekapcsolom a CNN-t mindent megértek

-órákig tudnék beszélni bármiről


De ezt mindenki tudja, aki középfokút tesz le, és ez zavart meg:D És mert mindenki mondja, hogy az általános iskolában nem lehet megtanulni egy nyelvet. Én meg kiegészítésképpen annyit tettem meg, hogy több évig naponta 80 perc angol szöveget hallgattam, és a CNN-re aludtam el, és néha eljártam beszélgetni egy angol nővel, de ennyi, szóval nem tudom:D Tehát középfokú szint, de középfokú nyelvvizsgát köszönöm szépen, de nem kérek, szóóóval, mi kell a felsőfokúhoz?


2011. szept. 30. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Milyen nagyképűen hangzott ez, ne haragudjatok:D jaj.
2011. szept. 30. 18:42
 2/7 anonim ***** válasza:

SZÓKINCS


Felsőfokú tényleg szinte csak erről szól, szókincs, illetve bonyolult (hivatalos vagy irodalmi, inkább a hivatalost kéri számom, vagy sajtóit). mondatszerkesztés.


Csak egy pár szó, ami az én felsőfokomun előfordult: arid, at the end of their tethers, insipid. (Sok esetben szerencsejáték, hogy most épp ezt a szót ismered vagy nem...)


A legjobban tudományos szövegek és angol regények olvasásával tudsz felkészülni szerintem.

2011. szept. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

tudományos szövegek + rengetegféle felsőfokú feladatlap(multiple choice+reading comprehension,writing[abból is rengetegféle hivatalos levél,kérvény,szerződés,röplap,szórólap...szóval minden lehet fogalmazásba és fordításban]


Szóbelin tudnod kell beszélni bármiről az eutanáziától a halálbüntetésen át a paraszolvenciáig bezárólag mindenről.(középfokún normális esetben ilyen nagyon komoly téma nem lehet,de azért ott is előfordul,hogy eldobják az agyukat a vizsgáztatók)


A magnó meg lutri,akármi lehet - szó szerint akármi.

2011. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban a szókincs. Amúgy el ne hidd, hogy az általad felsoroltakat tudja, aki középfokúra megy. A fenéket. Aki középfokúra megy, az nem tud órákig beszélni a célnyelven akármiről, max. teljesen helytelenül. Annyira bírom, amikor valaki azt hiszi, tud egy nyelvet, csak még nincs meg a tudása ahhoz, hogy belássa, hogy mégsem beszéli...
2011. okt. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondták, a szókincs a lényeg felsőfokon. Írásbelin még "megoldható" egy nagyon jó egynyelvű szótárral, szóbelin pedig ugyebár az aranyszabály: beszélj, beszélj, beszélj, sose állj meg. Ha eleget hallottak, úgyis megköszönik és leállítanak, addig viszont minél változatosabban, szinonim szavakat használni, minél kevesebb szleng, jó kiejtés, valamint az "errrrr...", "you know..." és hasonló "töltelékek" minimális használata. A lényeg szóbelin az, hogy folyékonyan, akadozás nélkül beszélj, ne "fordítgasd" magadban a mondatokat, mielőtt kimondanád.


A magnó... hajajj... a magnó lehet szuperkönnyű vagy szupergáz. Előbbi esetben egy tökéletes "queen's english"t beszélő felolvasót kapsz, utóbbiban egy részeg írt, akinek egy foga van és az is fáj... :D sajnos ez csak a szerencsén múlik, de sokszor ki lehet következtetni a válaszokat, ráadásul vagy százszor meghallgatjátok, előbb-utóbb le fog esni :)


Írásbeli: vannak könnyű és vannak szívatós feladatok, utóbbi csoportba tartozott (legalábbis nekem) az a típus, amikor "saját kútfőből" be kell írni egy-egy szót a szövegkörnyezethez illően. Itt gond abból lehet (illetve nálam volt is), ha a beírt szó ugyan rendben van szövegkörnyezet szempontjából, nem szleng, tehát az ég egy adta világon SEMMI gond nincs vele, csak épp nem szerepel a javkulcsban. Ebben az esetben sajna pontvesztés a vége.


Alapvetően a neten is megtalálható feladatsorokkal fel lehet készülni az írásbelire, különböző akcentussal beszélő emberek hallgatása segít a magnónál, szóbelin pedig az Isten sem segíthet, ha nem elég a szókincsed...


Rettegni nem kell, de felkészülni érdemes. :)


Tessa

2011. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ne viccelj már, az általad említett rásbeli feladattípus (asszem talán cloze text) az semmi, a legdurvább az Euro nyelvvizsgán belül a rendkívül találó elnevezésű "long text", ahol eléd raknak egy két és fél-három oldalas szöveget, nyolc kérdéssel, amik már eleve olyanok, hogy el kell olvasni őket 5x, hogy megértsd, mit akarnak. Iszonyú fárasztó, a lényege az ún. scan reading, magyarán úgy olvasd el a szöveget, hogy ne mondatonként nézd, csak átolvasva azt. EZ még magyarból se lenne egyszerű...
2011. okt. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos ezzel "csesztem el" (a feladat nevére sajna már én sem emlékszem :S) jópár pontot, mert a válaszom nem szerepelt a javkulcsban. Persze, a long texthez képest sehol nincs, inkább idegesítő, mint nehéz, mert a válasz jó, csak épp pont nem jár érte... :S
2011. okt. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!