Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ki milyen akcentussal beszél?

Ki milyen akcentussal beszél?

Figyelt kérdés
lehet hülye kérdés,tanulom már egy ideje az angolt,és néha keverem az amerikai,és U.K.angolt kiejtésben.ez így nem gáz?
2011. okt. 15. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem gáz. Én is összevissza keverem, sőt, nem is nagyon tudom mi a különbség a kettő között, szóval ha mondok valamit, akkor azt milyen akcentusban mondtam (esetemben valószínűleg valami göcseji angol tájszólásban)

Mégis összekapartam valahogy egy felsőfokú nyelvvizsgát.

2011. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Én speciel amerikai kiejtéssel beszélek, meg olyan helyesírással is írok.


Kiejtésben a kettő keverése annyira talán nem gáz(bár azért jobb lenne nem összekeverni nagyon), viszont írásban eléggé. Pl. nyelvvizsgákon mindkettő elfogadott teljesen, viszont pont a kettő keverése az, amit nem szeretnek írásban(teljesen érthető okokból), tehát az fontos, hogy egyféleképp írj.

2011. okt. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
USA akcentussal beszélek, annak ellenére, hogy a suliban állandóan a britet sulykolták. De a magyaros brit akcentusnál gázabb szerintem nincs: disz, f(sz)ing, egyukésön, insztityúsön. Sokan nem érzik a brit tj, dj és a magyar ty, gy között a különbséget.
2011. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mus musculus ***** válasza:
79%
Én magyar akcentussal :D
2011. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Úgy próbálok beszélni, mint a britek, de az a gyanúm, aki nem oda született, az hiába próbálkozik. (Talán gyúrnom kéne egy RP kiejtésre, hisz végül is minden képességünk fejleszthető, de a native speakerek úgyis bárkiről megmondják, hogy nem az angol anyanyelve).
2011. okt. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Mivel az Egyesult Allamokban elek es itt is jartam iskolaba, igy teljesen ertheto okokbol az amerikai akcentust hasznalom, de eltem Londonban is hosszabb ideig, igy nem problema atvaltanom brit akcentusra sem. A helyesirasban csakis az amerikai angolt hasznalom. Jah, raadasul USA-ban is tobbfajta akcentus letezik, peldaul azonnal felismerheto, ha valaki "deli" akcentussal beszel, azaz a deli allamok valamelyikeben lakik (Texas, Alabama, South Carolina, stb.). En speciell nem szeretem a "deli" akcentust, de nem okoz problemat ugy beszelnem, ahogy ok. Tovabba amitol meg a falra maszom, az a wisconsini es az arkansasi akcentus :D.
2011. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

mus musculus

Az a legjobb.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=vFC8nwxcSGw

bézd kámán intereszt:-D

2011. okt. 16. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Maradjunk abban, hogy a magyar politikusok nem beszélnek idegen nyelveket, és ez pártoktól független.
2011. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"tanulom már egy ideje az angolt,és néha keverem az amerikai,és U.K.angolt kiejtésben.ez így nem gáz?"


Ha nem gyerekkorodtól tanulod intenzíven, akkor úgyis a magyar akcentusod elnyom minden mást és senki sem fogja észrevenni, hogy a magyar akcentusodban az amerikaiasnak szánt és angolosnak szánt kiejtés keveredik.

2011. okt. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy jön, de mindenképpen az amerikai akcentus áll közelebb hozzám
2012. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!