Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szótőváltó köznévből lett...

Szótőváltó köznévből lett tulajdonnevet hogyan ragozzuk tárgyasan?

Figyelt kérdés
A Sugár üzletközpontról van szó. Hogyan ragozzuk? Sugárt, vagy Sugarat? A "sugár" köznévből természetesen "sugarat" lesz, de ha a sugár egy tulajdonnév: "Sugár", akkor szerintem "Sugárt" lesz a helyes. És ne gyertek azzal, hogy "Sugár üzletközpontot". Nekem naponta többször ki kell mondanom ezt a szót, nem fogok üzletközpontozni...
2011. okt. 17. 12:22
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:

j, l, ly, n, ny, r, s, sz, z, zs betűkre végződő szavaknál a -t rag közvetlenül kapcsolódik.

tanár - tanárt.

E szerint Sugár - Sugárt

2011. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy mondanám, hogy Sugárt, viszont ha pl. a kör suragaráról beszélünk, akkor mindkettő jónak hangzik.
2011. okt. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi úgy tanultuk, hogy ha pl vkinek Retek a beceneve, akkor Reteket/Retket (míg a köznév csak "retket" lehet), Bogár esetén Bogárt/Bogarat (bogarat)...

Úgyhogy a "Sugárt" ebben az esetben biztos jó...

2011. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!