Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van oroszul? Hogy ejtjük ki?

Hogy van oroszul? Hogy ejtjük ki?

Figyelt kérdés

Hogy van oroszul hogy Hogy hivnak?

Boldog Karácsonyt!


meg h Én XY éves vagyok!


Kiejtéssel együtt pliz


2011. okt. 21. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogy cirillbetűs billentyúzetem nincsen, tehát csak fonetikusan, latin betűkkel tudok válaszolni. (Az is csak részben).

Hogy hívnak? = Kak tyibjá zavút?

A Boldog Karácsonyt sajnos nem tudom..én még a "szovjet"-időkben tanultam oroszul amikor a (z ortodox) Karácsony majdhogynem tiltott ünnep volt, ezért a megfelelő jókívánság-formula sem volt a tananyagban :(


Én X éves vagyok = u minyá ..X...ljet

Remélem, ennyi se jön rosszul. Szia!

2011. okt. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. okt. 21. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
Kicsit rosszul emlékszel... Nem u minyá, hanem mnye. (Ronda dolog így írni az orosz szavakat, de nincs időm bevarázsolni a cirill betűket.)
2011. okt. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Most látom az első kérdést, az meg valószínűleg sz rozsgyesztvom! Általában a gratuláció, jó kívánság után az alkalom neve van eszközesetben, vagy pedig csak az.
2011. okt. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves 19.09-es! Köszi! Az bizony meglehet, hogy rosszul emlékeztem, mert szlávista nem lett belőlem, az már biztos. Dehát..vannak megrögzült formulák, amelyek előugranak az agyból - és nyakamra tetettem volna a "nagybökőt" hogy jó emlékezetű Irina tanárnőm, (szép novgorodi lány, aki a ty-ket helyi akcentussal c-nek mondta..) mintha azt verte volna a fejünkbe, hogy "szkoljka u tyibjá ljet" - de ezek szerint "szokoljka tyibjé.." Basszuskulcs, meg az idő vasfoga! Sőt, mi több: K csortu! (Remélem, ez már jó - és

izvinyí! Szpaszíba.)

2011. okt. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
K csortu, ez jó, most előhoztad az én emlékeimből is. :-)
2011. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:

Az oroszok új évre szoktak jót kívánni, de az is csak annyi: sz novim godom.

A karácsonynak, ami január 6,7. nincs olyan jelentősége, talán nincs is olyan szavuk. Az egyházi szlávban - pravoszláv, régiesen kracsun, ezt használják a ruszinok és belaruszok. Az oroszok talán BOGORAZSGYENYJE-t mondanak. A krácsonyfa is csak JOLKA és a szantaklauszuk DED MAROZ (tél apó).

2011. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mustafa33 ***** válasza:
Elnézést a kiejtés : sz nóvim gadóm és gyed maróz.
2011. okt. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hogy hivnak? - Как тебя зовут? (Kak tyibjá zavút?)

Boldog Karácsonyt! - С Рождеством! (Sz razsgyesztvom!)

Én XZ éves vagyok - Мне XY лет (Mnye XZ let)

2011. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Boldog Karácsonyt! - С Рождествoм! (Sz razsgyesztvom!)
2011. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!