Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csecsen nyelvhez valami anyag?

Csecsen nyelvhez valami anyag?

Figyelt kérdés

Fura lehet hogy ezt a nyelvet szeretném tanulni, csak hallottam youtube-n egy csecsen nyelvű zenét és nagyon megtetszett mert szép, legalábbis nekem. :P


Tud hozzá valami anyagot? Nyelvtan vagy szótár? Nyelvtan van vhol?

Esetleg szójegyzék v ilyesmi?


Tudtok segíteni?=/


2011. okt. 21. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


szia itt vannak alapdolgok ahogy látom:DHa esetleg tudsz oroszul akkor azzal könnyebben tudsz keresgélni a neten sztem:)

2011. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és belinkelnéd azt a csecsen nyelvű zenét kérlek?:D kíváncsi vagyok rá:D
2011. okt. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az énekig nem olyan jó de a nyelv sztem szép :D


http://www.youtube.com/watch?v=KJCGoYkfxi8&list=FL9MXkn3Hhsn..


Hát oroszul sajnos nem tudok :/

2011. okt. 22. 13:14
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Húúúú...pokoli fába vágod ám a fejszét - de minden tiszteletem érte! A kaukázus térség (egyik) legbonyolultabb nyelve (mindegyik az..) - hat ún. "nyelvtani osztállyal", amelybe a dolgok-tárgyak sorolhatók (ez a nő- és hímnemű, személyt jelentő főneveken kívül!)..rettenetesen árnyalt viszonyszórendszer, főnévi esetek..hát nem lesz semmi de máris büszke vagyok rád, hogy egy ilyen szándék egyáltalán megfogalmazódott benned. Félek, hogy csak orosz nyelvű tankönyveket találhatsz, vagy - esetleg - Magyarországon élő anyanyelvi vajnah-ot (csecsent). Azért kicsit vigyázz velük, mert harcos hegyi nép - és nem a legszelídebbje adja fejét az emigrációra...
2011. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valami nyelvtani összefoglaló kellene, a szótárkérdést majd megoldom:)

Legalábbis remélem hogy meg tudom oldani...online szótár

2012. jan. 13. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:

4.

Úgy érted, hogy a bérgyilkolásból élők szoktak csak emigrálni?

2012. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én is most szeretnék neki kezdeni a nyelv tanulásának, mivel a párom is csecsen. :)
2012. jún. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

jahh és ha valakit érdekelne esetleg, itt az én favorit zeném! :))) ez a számunk a kedvesemmel :)

http://www.youtube.com/watch?v=JuxJMSL5bo4

2012. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os:


nem..nem úgy értem - azonban az emigráció, mint jelenség, természetéből fakad az, hogy minden nemzetből és minden időszakbanben elsőként azok kelnek útra, akik nem a legszelídebbek és "-törékenyebbek", hanem az alkalmazkodó, "jég hátán is megélő", (sőt: erőszakos!) alkatok. A csecsen nép pedig már eleve kemény: megedzette a sorsa. Akik tehát vándorbotot vesznek a kezükbe, sokszor a kemények közt is a keményebbek. Ez nem azt jelenti azért, hogy ne hagynák el a hazájukat - esetleg - zongoraművészek, gyógyszerészek és óvónők is..

(4-es voltam)

2012. jún. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leggyakrabb szavak: nahhuj, dahjell, bülohh, noxchi,
2013. jan. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!