Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy érzitek nehéz volt a mai...

Hogy érzitek nehéz volt a mai német érettségi?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz, mégpedig azért, mert életszerűtlen feladatokat tartalmaz. Hol kell az életben olyan feladatokat megoldani, ha az ember külföldön van, hogy a kipontozott helyekre írja be a megfelelő szót. NEVETSÉGES! Szükség van viszont nyelvtanra mind az írásbeli, mind a szóbeli kifejezésnél. Ezt lehetne például tesztekkel alaposabban mérni. A fogalmazás és a fordítás, az életszerű feladat. Hoffmann Rózsa államtitkár asszonynál reklamálhatnátok, hogy a feladatok egy része nem használható a gyakorlatban. Ő is nyelvszakos, tehát megérti. Amit én hiányolok, az például kérdésekre adott válasz. Mondjuk valaki megkérdezi, hogyan jut el a pályaudvarra. Adjál neki útbaigazítást. Ez például használható feladat lenne. Vagy: kérdezd meg, mikor indulnak mondjuk Bécsből vonatok pl. Berlinbe.

Vagy tegyél fel kérdéseket az információnál, vagy rendelj a vendéglőben ezt azt, vagy vásárolj ruhát, kérjél útbaigazítást.... Szóval el tudnék képzelni értelmes és használható feladatokat. Akkor az érettségire való felkészülés se ilyen hülye feladatok megoldásából állna. Megtaláljátok az államtitkár asszony E-mail címét a neten.

2011. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

egyet értek az előzővel.


én is ma voltam, szerintem nem volt annyira nehéz, mint májusban (főleg a hallásértés). az életszerűség valóban 0, nem is értem, miért számít sokkal többet az írásbeli, mint a szóbeli... mert külföldön bizos írásban fogok kommunkálni igaz? :S


a levéltémák közül az első feladat (álarcosbál) is nevetséges volt, a másodikból az albérlőtárs már kevésbé (azt választottam :))


remélem, jól sikerült...

2011. okt. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!