Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a világ legnehezebb...

Melyik a világ legnehezebb nyelve, ami egyben a legszebb is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 11:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
87%

Na, látod, itt mutatkozik meg, mennyire relatív ez.

Szerintem pl. az orosz kifejezetten ronda és én a franciát meg a portugált sem csípem.

A finnt nem ismerem annyira.

2011. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
75%
Van egy sziget valahol, aminek a lakói külön nyelvet beszélnek. Tehát ha meg akarod tanulni azt a nyelvet, el kell menned arra a szigetre. Igen ám, de aki odamegy, azt megölik, mert primitív természeti népek.
2011. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
83%

Osztom a 11:54-es válaszoló véleményét. Az, hogy mit érzünk legnehezebbnek és legszebbnek is egyben, abszolut relatív.

Csak érdekességképpen: az északnyugat-kaukázusi nyelvek abház-adige csoportjában (ahová az abház, adige, abaza, ubih nyelv tartozik) összesen 2 (KÉT) MAGÁNHANGZÓ, egy "a" és egy "a" és "e" között ejtett - a dunántúli, nyelvjárási "e"-hez hasonló - létezik. Emellett azonban az abház-adige beszélők 70, az ubihok 80 (NYOLCVAN!!!)FÉLE mássalhangzót ejtenek. És ezek csak hangtani csemegék. A szerkezeti bonyolultságokba nem is érdemes belemenni. Tagadhatatlan ugyanakkor, hogy az adige (szerintem) elvinné a pálmát a világ "legrondább" nyelvei között, ahol szerintem (mert szubjektív a megítélés!) dobogós az orosz és az angol.

És vajon melyik a LEGESlegszebb? Meghallgattuk-e mindet, "feleim"? :-) Ha meg nem, hogy ítélünk? Amúgy kétségtelen, hogy a leggyönyörűbb, a felülmúlhatatlan:-)..az olasz (hihi! itt magam felé hajlik a kezem..)

No és...hallottatok-e már Rif-berberül? Hát..azér' az se semmi :-)

2011. okt. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

"Az, hogy mit érzünk legnehezebbnek és legszebbnek is egyben, abszolut relatív"


Divatos szöveg, de nem teljesen helytálló. A nyelvek nehézség szempontjából klasszisokban rangsorolhatók. Ez a rangsor többé-kevésbé objektív.


A szépségről is elég nagy konszenzus van. Sehol sem találsz sok embert, aki szerint mondjuk a holland nyelv szebb az olasznál. (Én mondjuk az olaszt csúnyának tartom, de az emberek nagy része nem, és külföldön is mindenki szereti az olaszt, mert jó monoton, és az emberek nagy részének egy egyenletes monoton ritmus valamiért kellemes).

2011. okt. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
76%
Már bocsáss meg..de mi monoton?! Az olasz lenne az?! Meg: egyenletes, MONOTON ritmus? Elképesztő. Nincs még egy nyelv, asmelynek olyan dinamikája, lüktetése lenne mint az olasznak..és ahol a beszélő érzelmi állapota olyannyira szinezné a nyelvet, mint azt. Az olasz csupa ritmus- és hangsúlyváltás..maga az Élet. Persze fölösleges egy-egy szubjektív véleménnyel vitatkozni, de ha ezt nem írtam volna meg, rossz napom lenne:-). Minden jót!
2011. okt. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Az emberiség sokezer éves degenerációja (majdnem fejlődést írtam...bocs...) alatt nem jutott el addig a szellemi magaslatig, hogy egy közös nyelvet találjon az anyanyalvén kívül, "az angol különösen alkalmatlan erre a szerepre, mert homályos és nehezen érthető" (idézet Lomb Katótól).

Mi az hogy nehéz, az a kérdés kinek, hogy bonyolult-e a nyelvtanja vagy sem, ettől még nem nehéz vagy könnyű...

Szép. Itt egy páran azt a szörnyű vartyogást nevezik szépnek, sőt legszebbnek, ahogy a kínaiak beszélnek, hallottak ezek már magyarul beszélni valakit?

2011. okt. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
84%
Még talán annyit: a nyelvek nehézségi fok szerinti klasszifikációja is inkább kevésbé objektív, mintsem többé. Hogyha meg motivált vagyok, az abház-adig "észveszejtő" hangtanát/szerkezetét egy kiadósabb reggelire megeszem - ellenkezőleg meg egy életen át rejtély marad..az eszperantó. Mindenesetre, kedves válaszoló-társak: aki a nyelveket szereti, rossz ember nem lehet.
2011. okt. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk a kínai a legnehezebb. Olyan nincs hogy a legnehezebb és legszebb egyszerre, mert a legszebb nyelv elvileg a spanyol, ami nem a legnehezebb... Jó, nekem személy szerint az angol a kedvenc nyelvem, de ez én vagyok. :-)
2011. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
75%

tegnap 07:28


Kevés egyhangúbb nyelv van az olasznál, de tudom, hogy sokaknak ez jön be. A tuctuc zenét is sokan szeretik.

2011. okt. 31. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%

Akkor a zenei hallásoddal van baj. Milyen nyelvre íródott és milyen nyelven szól a világ leggazdagabb operairodalma? Véletlen-e, hogy Wagner egészen más zenei nyelven "beszél", mint Verdi, Leoncavallo, Donizetti? Vagyis: nem egy nyelv szelleme adja-e Wagner érdes, komoly súlyát - és az előbbiek meleg dinamikáját, színeit, csillogását?

A tuc-tuc zene hasonlatod erősen meredek, ha ízlésekkel nem is lehet vitatkozni. Ezért nem is teszem. Üdv.

2011. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!