Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a világ legnehezebb...

Melyik a világ legnehezebb nyelve, ami egyben a legszebb is?

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 11:29
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
74%

A legnehezebb és a legszebb nyelv nem ugyan az. Ennek megítélése elég szubjetkív.

Egyszer olvastam, hogy a világ második legnehezebb nyelve a magyar, az első a kínai egyik nyelvjárása.


A legszebb szerintem a magyar, szóval összegezve: a legnehezebb-legszebb nyelv a magyar. :)

2011. nov. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
79%

Szerintem a magyar nyelv az egyik legnehezebb, mert mi a ragot is ragozzuk.

Valaki írta, hogy a magyar nem tudja megkülönböztetni a japánt, a kínait, a koreait stb. Szerintem ez hülyeség. Én még a két kínait is meg tudom különböztetni... De lehet, hogy ez csak velem született adottság.

A japánt nekünk azért könnyű megtanulni, mert náluk is érzés szerint pakolod a szavakat mondatba, mint nálunk magyarban. Írni olvasni viszont már egy fokkal nehezebb, de nem lehetetlen.

Az én kedvenc nyelvem a japán, de a kínait is szeretem :)

2011. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%
A magyar nyelv nem könnyű, de nem is olyan őrületesen nehéz, mint mondják, az meg, hogy szép-e, szubjektív (pl. a lengyeleknek nagyon tetszik, mindenhol írják a neten). Ja, és simán meg tudjuk különböztetni a kínait a japántól, mind hangzás, mind írás alapján, aki ilyet mond, hogy nem, az sosa hallott még japán vagy kínai nyelvet.
2011. nov. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:
87%
Az egész világon, ahol ismerik a Magyar nyelvet, különleges, dallamos és szép nyelvnek tartják, vagyis az egyik legszebb, de legnehezebben tanulható nyelvnek. Üdv
2011. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Bogi1990 válasza:
100%

Ez részlet kérdés. :)

A legszebb a magyar és a finn, viszont finnül nekünk magyaroknak nem annyira nehéz megtanulni.

Szép még a svéd is, de az nem nehéz.Bár ezt is embere válogatja, van akinek még angolul is nehéz megtanulnia.

Nehéz de nem szép a kínai, koreai.. .stb :D

2011. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
A szuahéli is szép.
2011. nov. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%
Állítólag a magyar nyelv elég nehéz...
2011. dec. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 Esmeralda22 válasza:
100%
Elvileg a DÁN a legnehezebb nyelv. A dán gyerekek kb.10 éves korukig nem tudnak egész mondatokat mondani annyira bonyolult a nyelvtani rész.
2012. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
100%
az én véleményem szerint nincsen legnehezebb nyelv, mivel megvan az,hogy minden embernek melyik a legnehezebb pl valkinek a japán vagy valakinek a francia stb. És szerintem a legszebb nyelv a magyar mert szeretem a hazámat
2014. nov. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Nikolll válasza:
A legnehezebb nyelv a szlovák, de hogy a válaszodra válszoljak: nekem a magyar a legszebb, ami a 2. helyen áll.
2015. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!