Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Vannak itt, akik törökül...

Vannak itt, akik törökül tanulnak?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz a nyelv? Szeretitek? Valahogy vonz egy kicsit, részben a magyarhoz való hasonlósága miatt, részben azért, mert kicsit "eltávolódás" az indoeurópai nyelvek szokásos, számunkra idegen jellegzetességeitől: nyelvtani nemek, 1-től felfelé többes szám használata, idegen hangok, stb.


Írna róla egy kicsit olyan, aki tanulja?



2011. nov. 1. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megakarod tanulni, akkor kezd el, mivel valoban hasonlit a magyar nyelvhez, tehat egyszeru dolgod lesz. EGy par betu van csak, ami elter a magyar ABC-tol, viszont mar a nyelvtani resze megegyezik a magyar nyelvvel.
2011. nov. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 PetraBee ***** válasza:

Szep nyelv a török, de az elejen en eleg nehezen jutottam egyröl a kettöre. Utana mar könnyebben ment. A nyelvtanulas szerintem olyan, mint egy kirakos jatek. Sokat segit, ha nezed a nagy kepet, összefüggeseben latod a dolgokat. Nagyon fontos, hogy jo könyböl vagy tanarral tanulj, akkor meg elvezetes is tud lenni.


Dalma irasa a török tanulasrol: Felhő(s)-telen kapcsolatom a török nyelvvel

[link]


Az en blogomon talalsz ingyen letölthetö török nyelvkönyveket hanganyaggal: [link]


Es szoszedeteket, feladatokat: [link]

2011. nov. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm, pontosan ilyen válaszra számítottam!
2011. nov. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem tanultam, de kint töltöttem a nyaramat Törökországban. Amit sikerült megfigyelnem az az, hogy iszonyatosan ragadós nyelv. Magyarhoz való hasonlóságot értelemszerűen hangzásról abszolút nem találtam, de ha rá áll az ember szája nagyon gyorsan magára tud szedni az ember némi tudást. Sokat segít ha ismersz itt élő törököt, akár egyetemeken is kereshetsz hátha van erasmussal valaki, akivel gyakorolni tudod.
2011. nov. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt élek Törökországban, és itt tanultam meg a nyelvet. Pl. az angolnál lényegesebben nehezebb, de ugyanakkor logikus nyelv, rengeteg szabály van, de ha megtanulod, akkor kevés a szabály alól a kivétel (inkább az arab szavak, így az könnyen alkalmazható.
2011. nov. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

15:20

TE elobb tanultad az angolt es ezert erezted, hogy nehezebb nyelv. En ugy erzem, hogy mar maga a nyelvtani resze is konnyebb, mint az angol.

Az arab szavak pedig inkabb mar egy vallasos embernel fordulhatnak elo, mivel vannak szavak, Insallah, Allah kerim stb., tehat ez egy vallasos embernek a szohasznalata.

2011. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14:59

Való igaz, hogy azok a szavak, amiket írtál (insallah, Allah kerim) arab szavak, de elárulnád, hogy ezek milyen szempontból számítanak nyelvtani kivételnek?

Rengeteg szó van, ami az arabból jött át, és ezekben "magas" az L-betű, az A-betű pedig magas hangrendűként kapja a toldalékokat.

Pl. saat, kalp, stb. Ugye ezeket nem csak a vallásosak használják...?

2011. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!