Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az amerikai szlenges beszédet...

Az amerikai szlenges beszédet miért értem meg könnyebben, mint a brit angolt?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért.

Az amerikaiak mindenhol rövidítenek, lehagynak egy csomó betűt a szavak végéről, egy rendes mondatot, ami nyelvtanilag 8 szóból állna, ők elmondják 4,5 szóból.

És mégis jobban megértek egy amerikait hadarni, mint egy brit angol, szépen hosszan kiejteni egy mondatot.

Amikor egy britet hallok beszélni, koncentrálnom kell, hogy megérsem a szavakat, és felfogjam, hogy mit mond, de amikor egy amerikai gyorsan beszél, és mindent lerövidít, meg lehagy egy csomó betűt a szavakból , azt simán gondolkodás nélkül megértem.


Hogy lehetséges ez?

Nem pont fordítva kellene lennie?

Elvileg az amerikai nehezebb, mert mindent rövidítenek, meg lehagynak egy csomó betűt.


2011. nov. 5. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy írod, mintha a britek akármivel kevesebbet rövidtnének vagy kevesebb szlenget használnának. Amúgy azt jobban megszoktad, azért. Ha hallgatnál sok brit angolt, akkor az is sokkal könnyebben menne, mint most, csak ugye amerikait többet hallani (ajánlom, hogy nézd pl. a Misfits-et, most kezdődött a 3. évad, iszonyatosan jó sorozat). Mondjuk olyat sem igazán lehet mondani, hogy "amerikai" vagy "brit", mert van oyan amerikai tájszólás, amivel ha hadar, akkor cseszheti, mert nehezen értem meg nagyon, de a UK-ben is vannak olyanok, amik szépen érthetőek gyorsabb beszéd mellett is (pl. ír - de abból is van egy pár fajta). És - amint mondtam - nem fordítva kéne lennie, mert ez baromság, hogy az amerikaiak többet rövidítenek egy kicsivel is (sőt, az amcsik általában kiejtenek szinte minden hangot normálisan (persze van, amikor nem - sokan lehagynak r-eket meg h-kat), a britek meg előszeretettel hagyják el az r-ek mellett a t-ket és a h-kat IS, a többit meg isten tudja, hogyan ejtik), plusz az azért érthetőbb a magyar fülnek.
2011. nov. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert a Skinst hallgatva tanultál meg angolul:DDDDDD az is brit, de a beszéd kb amerikai getto:D most komolyan
2011. dec. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második: Ja, igaz, hogy olyan "ghetto", de angol gettó, véletlenül sem amerikai :D
2011. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

"Az amerikaiak mindenhol rövidítenek, lehagynak egy csomó betűt a szavak végéről, egy rendes mondatot, ami nyelvtanilag 8 szóból állna, ők elmondják 4,5 szóból. "



Ez nem szlenges beszéd, max. informal. A szlenges beszédet valószínűleg nem értenéd meg, abban olyan kifejezések vannak, amit esetleg egy művelt amerikai sem ért meg.

2011. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem erre az angol tanárom akit nem szeretek, de viszont nagyon okos nő azt mondta azért mert a briteknek a nyelvezetében sokszor változik a hangsúly. tehát egy egyszerű mondat: I don't know. ez a brit úgy mondja hogy: ÁÁÁj dont NoÚÚÚ... viszont egy amerikai nyelvezete nagyon hasonlít a magyaréra mert mi se változtatjuk a hangsúlyt csak kérdésnél ugye felvisszük a végén. Tehát egyszerűen: Áj dont nó. Nincs változás. Remélem segítettem :D
2011. dec. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!