Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül szinte csak Kelet-Euró...

Németül szinte csak Kelet-Európában tanulnak?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európában (franciáknál, olaszoknál, hollandoknál, briteknél, svédeknél) nagyon kevesen?

Mert ugye Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában pl második nyelv az angol után és szinte minden iskolában tanítják.


2011. nov. 8. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan utálják a németeket, (a II.vh miatt) talán azért nem olyan elterjedt arra.
2011. nov. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 napietus ***** válasza:
Franciaországban azért elég sokan értenek németül, Hollandiában meg főleg. Norvégiában is. amúgy a német külügyminiszter nyáron egy sajtótájékoztatón rászólt az angol újságíróra, hogy Németországban egy német politikust németül kérdezzen, erre hibátlanul feltette a kérdést német nyelven. mondjuk ez nem kiindulási alap, hiszen egy újságíró több nyelvet beszél, mint az átlagember.
2011. nov. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező, engedj meg valamit. Kelet-Európát írtál, ill. nyugatot. Az előbbi egységbe Magyarországot, Csehországot, Szlovákiát soroltad - az utóbbiba többek között Olasz- és Svédországot. Ennek alapján egy (végre!) a süllyesztőben eltünt POLITIKAI kelet/nyugat-felosztásról van szó (hiszen Olaszország földrajzilag Dél-, Svédország pedig Észak-Európa). Hadd kérjelek, hogy - ha már a politikai besorolásra nincs többé alap, szerencsére! - alkalmazd a földrajzit inkább. Aszerint pedig Magyarország Közép-Európa (kulturális értelemben szintén..), mert sokan elfelejtik, de Európa az Urálig terjed. Keleti része ezek szerint Ukrajna, Oroszország stb. Ha lehet, ne soroljuk magunkat a Kelethez; nem oda tartozunk.

Közép-Európa értelmiségének közös nyelve egy időban valóban a német volt. Csak a globalizáció hatására lépett az első helyre az angol. A német nyelv ettől még óriás kultúra hordozója, és ahogy a második válaszoló írta, sokan beszélik-tanulják is.

2011. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

13:34

Bármennyire is szépen fogalmaztad meg, attól még Magyarországot mindenki kelet-europai országként tartja számon. És ha végignézel az országon, valóban egy tipikus volt komcsi, csóró keleti ország. Akár tetszik, akár nem.

2011. nov. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 21:08-as, abszolút veled értek egyet én is.

Előtte lévőnek pedig: Tudom, hogy földrajzilag Olaszország Dél-Európa, Magyarország pedig Közép-Európa, de egyrészt így egyszerűbb volt kiírni, másrészt igenis megvan még ez a Kelet-Nyugat felosztás, hiába nincs Vasfüggöny.

2011. nov. 9. 21:18
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

20:08-as vagyok.


Éppen ezért kell "megharcolnunk" minden szinten és fórumon, hogy megszüntessük.

Kettős állampolgár vagyok. Évekkel ezelőtt, a pordenone-i Vásáron, elszomorodva tapasztaltam, hogy a rendezvény reklámfüzetében olyasmi szerepelt, hogy "büszkék vagyunk a kelet-európai országok kiállítói jelentős részvételére". Azonnal leültem a szervezőkkel. Empatikus, felkészült emberekkel beszélhettem, akik tudták, mit jelent Közép-Európa, hisz volt idő, amikor Olaszország Friuli-tartománya maga is az osztrák-magyar kultúrszférába tartozott. Jó beszélgetés volt. A következő évben már a közép-európai kiállítók jelenléte késztette büszkeségre őket..Hát talán így. Fogjunk neki, ki-ki, ahol tud, és söpörjük ki ezt a sok rossz mentális...kacatot.

2011. nov. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, "elírtam": a tegnap 13:34-es voltam valójában.
2011. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

13:34

Persze, igazad van, teljesen jogos az amit irsz, sőt szerintem is kicsit sértő a "le kelet-európaizás".

De ennek ellenére, egy ideig ez nem fog változni.

Pláne addig, hogy 1-2 "értelmiségi" vagy nem idén barnult ember terjeszti a hirünket. A magyar ne lopj! féle táblákat gondolom nem kell senkinek sem bemutatnom.

Sajnos ez van.

2011. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A "Magyar ne lopj"-tábla klasszikus eset. A cigányok rendszeresen és üzletszerűen loptak - sajnos, magyar állampolgársággal. Az ilyenek - és a külföldi sajtóban terjesztett aljas rágalmak - ellen külügyminisztériumi szinten kellene tiltakozni, de ki tudja miért, az illetékesek erről a feladatról tudni sem akarnak. Én azt szeretném, ha mi magánemberek tennénk meg, amit tehetünk, minden hasonló szituációban.
2011. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én másfél évig éltem Németországban és számomra kiderül, hogy a magyarok az egyetlenek akik osztják azt a véleményt, hogy Magyarország Középeurópában van. Németországban bárki azt fogja mondani, hogy Németország van középen. Végül válaszolok a kérdésre is: Franciaországban nagyon sokan tudnak németül (főleg külföldiek, mert a francia nehéz nyelv) A svéd nyelv meg nagyon hasonlít a némethez. Csak német nyelvtudással lehet munkát találni Svédországban.
2011. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!