Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyiket élvezetesebb beszélni?

Melyiket élvezetesebb beszélni?

Figyelt kérdés
Győzzetek meg.
2011. nov. 25. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
választási lehetőséget nem kapunk?
2011. nov. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Az izlandi nekem nagyon élvezetesnek tűnik..
2011. nov. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

olasz és francia.

De az olasz a legdallamosabb, és a legjobb. Dolce Vita! ;)

2011. nov. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mik közül?
2011. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként is, hogy győzzünk meg? Ez teljesen szubjektív. Ami nekem tetszik, lehet, hogy neked nem fog.
2011. nov. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még a legrondább (hopp-hopp, újabb szubjektív dolog) idegennyelvet is élvezetes beszélni, ha az embernek jól megy, mert sikerélményt ad. Mindenesetre, a legszórakoztatóbbnak talán valamelyik kínai nyelvet mondanám (esetleg az első hangzásra hasonlónak tűnő vietnamit), mert kifejezetten poénos, ahogy megpróbálja az ember eltalálni a hangsúlyokat és a mi fülünknek ugyanúgy hangzó "susogós" mássalhangzókat.

A szláv nyelvek is kifejezetten szórakoztatóak lehetnek a sok mássalhangzó-torlódás miatt, csakúgy, mint ahogyan az egyik előttem szóló írta, az izlandi is. Utóbbi egyébként úgy hangzik, mintha a középkorba csöppentünk volna, illetve olyat is olvastam, hogy nyelvészek szerint a vikingek által beszélt óészaki nyelvvel nagyjából 80%-ban megegyezik.

A finnel zárnám a sort, aminek a kiejtése nagyon egyszerű, de mégis érdekes tud lenni a rengeteg magánhangzó miatt.

2011. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!