Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Pontosan mit jelent az a...

Pontosan mit jelent az a szò, hogy LIGET?

Figyelt kérdés
Addig ok h valami helyiséget..
2011. dec. 6. 22:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Márpedig totálisan mást jelent! Helyiség = szoba, helység = falu, város, más közigazgatásilag egy hivatalos dolognak nyilvánított terület, hely az pedig mindezek gyűjtőneve, de akár a Mont Everest is hely, de nem helység, mert nem lakik ott senki, nem falu. Ezek hatalmas különbségek.
2013. szept. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nincs igazad, mert lakatlan dolgokra is hozzá lehet tenni a helység jelzőt te nagyon okleveles!

Például: a Mount Everest egy olyan HELYSÉG ami magas és veszélyes.

A helységre ne az alaprajzi dolgokra gondoljatok. Csak az lehet helység ami valahol valami alaprajzon vagy térképen meg lett tervezve. Pl: Toalett, mint mellékhelység meg ilyesmi. Nem mindig.


Aminek van kiterjedése és nem ember alkotta az is lehet helység. Mert itt szerintem bőven arról van szó, hogy egy táj, vagy domborzat, barlang akármi az nem lehet helység. De ha már ember alkotta akkor az már helység. Mert odafingott egyet.

Egy barlang amíg nem lakik ott a kutya se addig csak egy hely, ha már oda megy szarni egy csöves akkor az már helység?


Menj már a francba!

2013. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Aki alapvető fogalmakkal nincs tisztában az inkább maradjon csendben, kedves utolsó.
2013. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, nem szoktam ilyet leírni, de mivel te is ilyen stílusban beszélsz velem, feljogosítom magam, hogy én is: nagyon hülye vagy.


Amit én írtam nem zárta ki, amit te. A barlang nem helység, az igaz, de attól még továbbra is baromság. Olyan nincs hogy mellékhelység. Egyszerűen nem létezik. MellékhelyIség.

2013. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És menj a francba te, primitív közönséges alak!
2013. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
"Okos" emberek szeretik más kárára húzgálni fel a silány kis önbecsülésüket...
2016. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!