Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják olaszul és/vagy...

Hogy mondják olaszul és/vagy latinul?

Figyelt kérdés

- Maximus. Ismertem atyádat. 8 évvel ezelőtt. Akkor még jobb volt az egészségi állapotom, most már összeroskadt öreg vagyok. Alig maradtak olyanok, akiket ismertem és még élnek. Apád az egyik legnagyszerűbb harcos volt, akit valaha láttam. Ő szerette az igazakat. Zsoldosként jött közéjük, de igaz barátjukként halt meg értük. Szerette Imrét, szerette az erdőt. Ott voltam a halálakor. Ugyanabban a csapásban hult le a feje, amellyel leterítette Barbarian Brute-ot. De ha te egy ilyen valakinek a fiaként igazakat akarsz gyilkolni, akkor ölj meg legelébb engem, mert még azt is nehezen bírnám végig nézni, ha ezt a Darthok és csatlósaik teszik, de hogy mindezt a nyomorúságot Maximus fia hozza ránk, azt nem bírnám.

- Nem foglak megölni. És egyetlen igazt sem. A ti oldalatokon fogok harcolni, és ott is fogok meghalni. Életem már nem tart sokáig, csak néhány hónapig. Mert tudnod kell nem vagyok a magam ura. Hardstrontír rendelkezik felettem, felette pedig a Darthok. Hardstrontír ellen nem győzhettek és én sem. Ezért megöl engem. De az utolsó lehelletemig azokat fogom védeni, akiket apám védett.


2011. dec. 9. 12:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
MI?
2011. dec. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mit kérdezel?
2011. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezt a szöveget, amit beírtam, azt hogy kell mondani olaszul vagy latinul. Tudom kicsit hosszú, de volt már egy nagyon kedves személy itt az oldalon, aki ugyanilyen hosszút lefordított németre. Azért gondoltam hátha. Nem muszáj az egészet egyszerre. És ha csak egy mondatot fordít le valaki, az is jó.:)
2011. dec. 9. 19:04
 4/19 anonim ***** válasza:
Megmondanád hány éves vagy - és mi a célod vele?
2011. dec. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Na mindegy. "Lásd kivel van dolgod":-))), van egy kis időm, elkezdem neked:

- Maximus. Conobbi tuo padre. Otto anni fa. Ero ancora in miglior salute, allora..ormai sono solo un vecchio decrepito. Di quelli che conoscevo, ce ne sono pochi, tuttora in vita. Tuo padre era uno dei piú possenti guerrieri ch'io avessi mai visto. Amava i giusti, lui. Venne ad unirsi a loro da mercenario, peró morí per loro da vero amico. Voleva bene a Imre, amava il bosco. Al momento della morte gli ero appresso.


Na most itt jön valami, ami az én képzelőerőmet meghaladja. Mert azt írod: "ugyanabban a csapásban hullt le a feje, amellyel leterítette Barbarian Brute-ot". Ajjaj! Nekem itt az a gondom:-)), hogy addig rendben, hogy leterítette a másikat - de ugyanazzal a csapással nem foszthatta meg saját magát...a saját fejétől. Hát akkor: ki csapta le az övét??? (Márpedig ez sarkalatos kérdés! Amíg nem tisztázódik, tovább sem tudok menni, ugyebár. Úgyhogy: HELP!:-))) )

2011. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Vártam, hogy kisegíts a bajból:-), de mindeddig hiába. Hát akkor kihagyom a kettős halálesetet, és a következő mondttól indulok tovább. ("De ha te...)


Ma se tu, da figlio di un uomo simile, vuoi uccidere dei giusti, ammazza per primo me giacché stenterei di stare a guardare se anche lo facessero Darthok e i suoi mercenari, ma che tutta questa miseria ci venisse addossata dal figlio di Maximus, beh, non lo sopporterei davvero.

- Non ti uccideró. Né uno solo dei giusti. Combatteró al vostro fianco fino a morire. Non avró vita lunga..ne ho giusto per qualche mese. Devi sapere una cosa: non sono sovrano di me stesso. Di me dispone Hardstrontír - e su di lui signoreggia Darthok. Neanche a me é dato vincere contro Hardstrontír. Perció egli mi ucciderá - ma fino all'ultimo respiro persisteró nel proteggere coloro che aveva difeso mio padre.


No, "itt a vége, fuss el véle". Nem tudom, mi a szándékod vele, de megvan.

2011. dec. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Elnézést nem tudtam egy ideig jönni, azért nem válaszoltam!

Nagyon köszönöm szépen. A fejet... azt nem úgy kell elképzeni, de hogy pontosan hogy azt nem árulhatom el. Amúgy ez egy történet, talán úgy képzeljétek el, mint egy regény, csak valójában komolyabb, mert élesben is megy. A fejet úgy kell érteni, hogy neki meg a másik vágta le, vagyis nem, mert nem úgy volt. De az úgy nem lenne jó, ha az lenne a fordításban ha az vágta volna le neki, mert az nem igaz, a legjobb az lenne, ha ugyanígy maradna a szöveg. Hogy pontosan hogy volt azt nem árulhatom el, de hogy el tudjátok képzelni, háát mondjuk ha úgy vesszük, hogy 2 kardozó személy, akkor olyan módon forgatta a kardot, hogy csak úgy tudta levágni az ellenfél fejét, hogy közben a sajátját is. Tehát ugyanabban a csapásban.

És még egyszer nagyon köszönöm:)

14/L

2011. dec. 12. 17:16
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia Kicsi Lány (engedd meg ezt a megszólítást, mivel én nagyon...nagy vagyok:-) )

Sejtettem, hogy ez egy regénykísérlet-féle. A tréfát félretéve: igenis írjál. Ezerszeresen hasznos, "önképző" dolog.

Ámde: azt a bizonyos mondatot rettentő nehéz ám úgy fordítani, ahogy te a magyarázatban írtad. Valahogy így lehetne tán:


La testa gli cadde, recisa, al momento dello stesso colpo con cui abbatté Barbarian Brute.


Sokan nem értik ám - mert nem csinálják! - hogy a fordítás a legritkábban jelenti azt, hogy fogok valamit, és "egy az egyben" átpörgetem egy másik nyelvbe. Ennél sokkal összetettebb a dolog: folytonos gondolkodást kíván és még akkor sem biztos, hogy tökéletes lesz az eredménye. No, ezt csak úgy mondtam - hátha hasznát veszed. Egyébként meg írj! Igényes foglaltosság az. Szia!

2011. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

KÖszönöm:) Hát ez tényleg egy iszonyú nehéz lehet lefordítani elgondolkodtam rajta, mert a magyar sokkal szabadabban fejezi ki magát a ragok miatt. Legalábbis így érzem.


Egyébként még lett volna fordítani való kérdésem, kevesebb és szerintem könnyebb is. Feltehetem itt? Ha esetleg volna kedved lefordítanád?

2011. dec. 12. 18:55
 10/19 anonim ***** válasza:
Na írd gyorsan, itt ülök a gépnél.
2011. dec. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!