Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Most megyek ki Svédországba...

Most megyek ki Svédországba egy évre, meg tudom annyi idő alatt tanulni a nyelvet?

Figyelt kérdés

Egy év elég lesz rá? Még semmi svéd nyelvtudásom nincs, úgyhogy abszolút semmit nem fogok tudni odakint, de persze rá leszek szorulva a Svédre, nem tudok mindig csak angolul beszélni.

Nektek mennyi időbe telt egy vadiúj nyelvet nyelvi környezetben tökéletesen elsajátítanotok?


2011. dec. 21. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
hát jó lenne ha tudnád az alapokat
2011. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Olyantól várok választ, aki beszéli a svédet!

Kössz.

2011. dec. 21. 18:36
 3/10 anonim válasza:
100%
Sok mindentől függ ,hogy megtudod -e tanulni. Én Erasmus keretében voltam kinn egy félévet. Kötelezően kellett tanulni svédet. Sulishoz tanultam magán úton és az a véleményem,hogy minimum egy alapfokra meglehet tanulni. 1 év alatt ha napi szinten több órát foglalkozol vele meg beszélsz akkor lehet jobbra is.Kell hozzá szorgalom is. Kb. annyira tudtam megtanulni (De ez függ attól is,hogy mondjuk mennyire tudod az angolt és/vagy németet). Hova mész és mit fogsz kinn csinálni ? Én is kiakarok majd menni.
2011. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
En Finnorszagban vagyok, itt is hivatalos nyelv a sved, es mindenhova minden ki van irva svedul is. En finnul egy szot nem tudok, es en mar nem megyek haza, naponta jarok tanfolyamra, finnet es svedet is tanulok, en fel ev alatt olyan kozepfok koruli vagy afolotti szintet tervezek, mondjuk a finn sokkal nehezebb. A sved nem lenne nehez, mert olyan mintha az angolt meg a nemetet keverned, a bibi ott kezdodik, ahol a finnel csak erosodik, az irodalmi nyelvet,amit tanulni fogsz,senki se fogja veled beszelni az eletben, ket varossal odebb mesz,es mar nem ertik meg, vagy csak nehezen, mit mond az ottani sved...nagyon eltero a nyelv, total mashogy ejtik,irjak a "hetkoznapi" svedet,attol fugg hol laksz. Persze egy echte sved jobban rahangolodik,atvalt, viszont egy betelepulonek maga a remalom, sajnos ez minden skandinaviai orszagra igaz. Amugy ha van kerdesed irj batran, a parom finn es sved anyanyelvu, o barmire tud valaszolni,ha leforditom neki.:) Szerintem, ha csak napi 1-2orakat szansz ra,eljutsz az IRODALMI nyelvbol kb alapfokra, ha viszont napi 4-6orakat szerintem felsofokig is siman eljuthatsz.
2011. dec. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na meg egyszer..4-6 ora az nalam olyan,hogy max 1egyszer megyek wc-re stb, szoval inkabb 6-10 ora a nem olyan beteg embereknel,mint en.:D napi 6-al eros kozepfokod szerintem fel ev alatt is meglehet, 10-el a felsod is. Mondjuk en 1 ev mulva itt akarom folytatni az otthoni szakom, ugyhogy van egy massziv motivaciom.
2011. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amugy erasmusos leszel? Melyik varosban? Kedveled az eszaki orszagokat/kulturat, vagy csak kenyszerbol esett Svedorszagra a valasztasod? Szerintem ezeken is mulik.
2011. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "megtanulni a nyelvet"? Középfokon 1 év alatt itthon is meg tudod tanulni, ha nem tanulod tudatosan és nincsenek alapismereteid, akkor odakint sem fogod.


Az anyanyelvi környezetben gyorsabb a nyelvtanulás, főleg a beszédértési gyakorlat és a beszédgyakorlat nő gyorsan, de pl. sem a szókincs, sem a nyelvtan nem fog sponte beszivárogni a fejedbe, tehát ott kint is rendszeres módon tanulni kell a nyelvet, akárcsak itthon.

2011. dec. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedvesem három éve tanult svédül, amikor kimentünk Svédországba nyaralni, és hiába beszélte a nyelvet, az előzékeny svédek mindig átváltottak angolra, mihelyt hallották, hogy nem anyanyelvi svéd. Ez egyfelől jó, mert angolul mindenhol meg tudod értetni magad, a barátnőmet viszont kicsit bosszantotta, hogy nem tudja gyakorolni a svédet.
2011. dec. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, szóval akkor naponta kb 7 órát kéne tanulnom, hogy eljussak a felső fokig. :/:D

A kimenetel saját döntés volt.

2011. dec. 24. 22:39
 10/10 anonim válasza:
Én két éve élek svédországban és már az első év után folyékonyan beszéltem
2014. ápr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!