Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesen reklámozzák az...

Helyesen reklámozzák az árengedményt? Pld. "-20% engedmény" = ez az én olvasatomban 20%-kal drágább. A mínusz mínusz az plusz.

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 09:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Helyesen= 20% engedmény, vagy ha a mínusz jelet kiteszik, akkor pedig nem kell odaírni, hogy engedmény. A mínusz jel ugyanis az első mínusz, az engedmény a második mínusz, matematikailag ez pedig pontosan azt jelenti, hogy drágább.
2011. dec. 24. 09:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs egy hete hogy ugyanez a kérdés fordult meg a fejemben! :)

Én is így látom egyébként!

2011. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A párommal már 2 éve ezen nevetünk ;) Nem csak te vetted észre.
2011. dec. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jogos, tipikus esete annak, amikor nagyot akarnak mondani, aztán pont az ellenkezőjét jelenti.
2011. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha ugy van mint a kerdes cimeben, -20%, akkor azt jelenti, hogy vegyel le 20 %-ot, tehat minusz 20%, ami kedvezmeny.
2011. dec. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Oz, ha nem matekozol, csak értelmezed, akkor is...

-20% engedmény, tehát 20%-al kevesebb engedmény!

2011. dec. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom, az en kulfoldi mentallitasommal, meg hozzaszokva kulfoldi herdetesekhez, en ertem. Nekem nem felreertheto, "az arbol - 20%", tehat minuszozzal, vegyel le 20%-ot az arbol.
2011. dec. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy innen ered? Mármint a külföldi mentalitásból? Nekem egyébként a franciák a példaképeim, akik mindennek saját, francia elnevezést adnak, semmit sem vesznek át az angolból. De jó lenne egy kis ilyen magyar büszkeség!
2011. dec. 24. 15:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Mi sem értjük félre annak ellenére, hogy nem azt jelenti, amit hirdetni akarnak. Csak vicces, hogy ennyire nem figyelnek oda.
2011. dec. 24. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!