Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban miért ejtik...

Az angolban miért ejtik sokszor az "a" ("egy") névelőt "éj"-nek?

Figyelt kérdés

Mint az "a" betűt az ABC-ben: éj.

Miközben a suliban úgy tanuljuk, hogy "a cat" (egy cica): ö ket.


Angol filmben és sorozatokban hallottam már többször is.


2011. dec. 24. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
egy oktató videóban azt mondták hogy mindkettő jó, de azt nem hogy miért
2011. dec. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Peruccsia ***** válasza:

A névelő hangsúlyos alakja, akkor kell így ejteni ha pl diktálsz vagy más fontos dolgot mondasz lassan és tagoltan.


Az 'an' hangsúlyos ejtése: "aen" mint az általad említett 'cat'-"kaet"

A 'the' hangsúlyos ejtése: "di" mint magánhangzó előtt


ugye nem egyformán ejted a 'bad' és 'bed' szavakat?

"baed" és "bed"

2011. dec. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A második válasz szerintem nem feltétlen válasz a kérdésre. Amerikai filmekben hallhattál ilyet, ott szokás így ejteni. Az angolnak rengeteg dialektusa van, mivel rengeteg területen beszélik. Van, hogy két angol anyanyelvű alig érti egymást, mert más a kiejtés.

De csak hogy egy példát mondjak kiskoromból, a Dexter laborában ő gyakran ejtette "éj"-nek, és egy Amerikában élt osztálytársam mondta, hogy ott gyakran ejtik így.

Persze gondolom az is befolyásolja, hogy milyen szó követi, mi a kezdőbetűje stb.

2011. dec. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Peruccsia ***** válasza:
Hármaska, üss fel egy komolyabb nyelvtankönyvet és megtalálod benne amit írtam
2011. dec. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Két angolt beszélő ember megérti egymást, ez hülyeség, hogy nem.

2. Ugye az [ö ket] valójában [ə kæt], ugye? Mármint más hang van a "bad" és a "bed" szóban. Kényelmetlen IPA-t másolgatni.

3. Ennek a hangúlyos névelős dolognak ugyanannyi köze van az amerikai, mint a többi angol dialektushoz.

4. Na, a lényeg az, amit a második leírt. Pl. amikor mondod, hogy "láttam egy/a...", és bizonytalanul mondod, gondolkozol, mit: "I saw a/the...", akkor nem mondod, hogy [aɪ sɑ: ə:/đə: (őőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőő)], hanem ilyenkor úgy mondod, hogy [eɪ/đi:]. Vagy amikor kihangúlyozod, hogy ez A valami, akkor "it's THE".

2011. dec. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hangsúlyos alak, mint elhangzott. Aki MINDIG így ejti, az viszont kicsit sznobnak, affektálónak tűnik. Amerikában általában értelmisik szoktak így beszélni.
2011. dec. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 27. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!