Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Honnan származik a mondás...

Honnan származik a mondás "más/megváltozott a leányzó fekvése"?

Figyelt kérdés
Azt értjük alatta, hogy megtévedtem, nem úgy van a dolog?
2012. jan. 8. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,honnan származik. De azt jelenti,hogy a helyzeted megváltozott.
2012. jan. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bánomisén ***** válasza:
Nem tudom, honnan származik, de akkor szokták mondani, amikor van egy bizonyos véleményed valamiről, de kapsz egy olyan információt, ami más megvilágításba helyezi az egész szitut. Attól az információtól "változik meg a leányzó fekvése", tehát változik a nézőpont.
2012. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

A nézőpont megváltozásakor mondjuk.


Pl. mondom neked, hogy elhagyott a pasim, erre elkezdesz sajnálni engem meg szidni őt, hogy milyen szemétség már.


Aztán kinyögöm hogy igazából azért hagyott el mert megcsaltam: mindjárt más a leányzó fekvése, hisz egy lényeges információ derült ki, amitől másképp gondolkodsz a szituról, mindjárt nem engem fogsz sajnálni.

2012. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Príma válaszok, köszönöm. Most már én is élhetek vele, tehát használhatom.
2012. jan. 8. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A nézőpont megváltozására vonatkozik, miután új információhoz jutsz valamiről. És megkockáztatom, hogy szexuális tartalmakból származik.
2012. jan. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!