Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan külföldivel, aki tanult magyarul?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz számára a magyar nyelv? :D --> a mosolyt azért raktam ide, mert a nyelvtanulás olykor szórakoztató és vicces tud lenni.

2012. jan. 8. 18:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem 2 hónap alatt tényleg jól megtanulgatott a semmiből. :)

2012. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Van egy szerb ismerősöm, nagyon szépen beszél magyarul.

Van egy koreai barátom is, annyira nem találja nehéznek (a németet nehezebbnek érzi), a kiejtése szerintem sosem lesz kifogástalan, de kit érdekel :)

Ismerek még egy-két japánt, az 'r' és az 'l' betű között a különbséget soha életükben nem fogják szerintem megtanulni, de amúgy szépen beszélnek :)

Van még egy brazil ismerősöm, akinek valamiért jóval nehezebben megy.

2012. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem a török haverjaim próbálkoznak, az egyik már szinte anyanyelvi szinten tud. A spanyol csajt mi tanítgatjuk, egész ügyes, viszont a belgáknál a "három pohár" mindig "h'rom pohark" fog maradni... (főiskola, cserediákok :D)
2012. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Van német ismerősöm, aki tök jól beszél, de már vagy húsz éve itt él, viszont egy csomó szókapcsolatot és szólást egy az egyben átfordít németből. Annyira nem különbözik, meg lehet érteni, de nagyon vicces dolgokat mond. :D Ismerek másik németet is, ő teljesen szépen beszél. Mondjuk mindig németes szórendet használnak, amit mi is a használunk, csak nem olyan gyakran, de teljesen értelmes. Aztán egy venezuelait, aki majndme egy éve itt él már, de nagyon nehezen tanul. Ehhez hozzátartozik az is, hogy az a szint, amit ő beszél angolul, az alapszint alatt van, és kb ennyi tőlük az elvárás. Aztán olaszt, neki nagyon jó nyelvérzéke van, ez a negyedik ország, ahol él, vagy hat nyelven beszél anyanyelvi szinten, kb egy hónap után teljesen normálisan lehetett vele kommunikálni. Oroszt többet is, nekik elgé érezhető az akcentusuk.
2012. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2012. márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!