Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "Vámonos al viaje para buscar...

"Vámonos al viaje para buscar los sonidos mágicos. De Ecuador! " De mi az a "vámonos"? Nem vamos?

Figyelt kérdés
Ez egy dalszöveg, de úgy tudom, nincs olyan, hogy vamonos. Amúgy meg: a spanyolban hogy lehet, hogy egy egyszerű személyes névmás, ami szinte minden nyelvben egyszótagú, az ilyen bonyolult (vosotros, nosotros)? Ezt ők mindig végigmondják? Hogyhogy nem alakult ki rövidebb forma?
2012. jan. 8. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vámonos al viaje" = induljunk útnak (Ecuador verázsos hangjainak felfedezésére)


A "vámonos" az "irse"-visszaható ige többes szám első személyú, felszólító módú alakja ("induljunk", "menjünk")


Igen: a hosszú személyes névmásokat mindig végig mondják. Ezek összetett szavak: nos+otros; vos+otros

Ha kielemzed őket, látod, hogy a "mi", ill. a "ti" és a "mások"-jelentésű "otros" összevonásával keletkeztek. Fokozottan hangsúlyos csoport-megkülönböztetések: "mi, akik MÁSOK vagyunk egyéb emberekhez képest"; "ti, akik MÁSOK vagytok...". Teljesen logikusak: az emberek mindig is markánsan elválasztották az ÉN-t a TE-től, stb., A "mi" és a "ti" már csoportot képez, amelyet a spanyol nyelvi gondolkodás fontosnak tartott pontosan körülhatárolni.

2012. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon szép válasz volt.... gratula :D


Én csak szimplán annyit írtam volna, hogy a vamos+nos összevonása ("menjük magunkat" - visszaható alak).

De most tanultam valamit, köszi!


(In)F

2012. jan. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Ja, különben mintha az argentinok vos-t meg nos-t mondanának... nem tudom a pontos használatot...
2012. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötözködő lenni, de az nem "vamenos"? Én így ismerem 5 éve, de lehet, hogy barátnőm is rosszul tudja (ő tanított spanyolul).
2012. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző:


[link]

2012. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!