Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angol vagy a német a...

Az angol vagy a német a nehezebb nyelv?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
német
2012. jan. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Angolt még nem tanulok, de a német egyáltalán nem könnyű.

Be kell magolni a szavakhoz a der, die, das -t különben ragozásnál el vagy veszve, és rengeteg a kivételes ige. Viszont, ha rájössz a logikájára és van elég kitartásod menni fog.

2012. jan. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az angolban a kiejtés és szövegértés, a németben a nyelvtan.
2012. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 raynie ***** válasza:
Én csak két három évig tanultam németet, a felét el is felejtettem viszont az angollal jobban állok, mivel külföldön élek. De ha mondjuk az suliban egy tanár tanítaná biztosan nehezebb lenne bevésni az múlt időket igéket stb. Mivel tapasztalatból állíthatom hogy könnyebb hallásból felvenni a szavakat, és mivel az angolnak egész szép hangzása van és a szerkezetük sem olyan bonyolult mint a németben szerintem az angol könnyebb. Mellékesen, nem véletlenül világ nyelv szóval ez is alá támasztja.
2012. jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Antimod ***** válasza:
52%

Az angolt felsőfokon beszélem, németül 8 év alatt középfokig sem sikerült teljesen eljutni... most megpróbálom újra megtanulni.


Tapasztalataim szerint angolban az igeidők helyes használata, a rengeteg szinonima és a kifejezések (az eltérő gondolkodásmód miatt) nehezebbek. Németből én szintén a ragozásokkal szívtam és szívok.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az angol kiejtés és írás egy kicsivel nehezebb. Minden más a németben jóval nehezebb.
2012. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

22:22


"ha rájössz a logikájára"


Az nem nagyon van a németnek, szemben az angollal.

2012. jan. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Dehogynem, a német logikus nyelv. Igaz, vannak kivételek.
2012. jan. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Mindkettőben más a nehéz.


A németben nehezebb folyékonyan beszélni (legalábbis, ha hibátlanul akarsz), mert mindig egyeztetni, ragozni kell. Nekem sokáig bajom volt a szórenddel, és a vonzatokkal is.


Angolban nehezebb a kiejtés és a helyesírás, a szavakat könnyebb összekeverni (legalábbis nekem), mert rövidek, és hasonlóak, illetve valahol csak a vonzatot kell megváltoztatni, és máris tök más a kifejezés értelme. Viszont beszélni könnyebb, a szórend egyszerűbb (alapfokon), és ragozni sem sokat kell. Gondolkodás, logika szempontjából is távolabb áll a magyartól, mint a német.

2012. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A németben nehezebb folyékonyan beszélni (legalábbis, ha hibátlanul akarsz), mert mindig egyeztetni, ragozni kell. Nekem sokáig bajom volt a szórenddel, és a vonzatokkal is."


Folyékony beszéd közben a németek rengetegszer elhibázzák a vonzatokat és a szórendet.

2012. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!