Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol tudnék (neten) megtanulni...

Hol tudnék (neten) megtanulni középfokon laosziul? (leó nyelv)

Figyelt kérdés

Reménytelenül beleszerettem Laoszba, gyönyörű ország.

És szeretnék laó nyelven megtanulni, és írni és olvasni. (gépen nincs hozzá billentyűzetem)


Mennyire nehéz? Tonális nyelv?


Amúgy csak kérdem : mi kellene ahhoz hogy Laoszba tudjak költözni?


(jah és nem akarok semmit se megvenni dollárért :/)


2012. jan. 12. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hol tudnék (neten) megtanulni középfokon laosziul?"


FSI. Persze nem valószínű, hogy nem célnyelvi környezetben, anyanyelvi tanár nélkül meg tudsz tanulni laosziul beszélni, főleg, mivel a motiváció is hiányzik (az, hogy "gyönyörű ország", nem elég motiváció, amúgy tényleg az).


"Mennyire nehéz?"


Közepes, azaz nem a legnehezebbek között van (mint a kínai/japán), de nem is könnyű (mint az angol).


Azért könnyebb a kínainál, mert nem kell írásjelek ezreit bemagolni. Minden másban azonban nehéz.


"Tonális nyelv?"


Tonálisabb nem is lehetne (6 hangsúly van).


"mi kellene ahhoz hogy Laoszba tudjak költözni?"


Semmi. Ha vállalkozó vagy kiváló kapcsolatokkal, nagy tőkével és jó helyismerettel, akkor odamehetsz üzletelni, persze résen kell lenned, ha nem akarsz megkopasztva hazatérni. Ha nem vagy potenciális befektető, akkor nem tudok elképzelni olyan okot, amiért odaköltöznél.

2012. jan. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem vagyok befektető stb.

Simán ott élni sem lehet? És átlagos munkát vállalni.

A motiváció megvan, imádom Laoszt és mindenképpp meg szeretnék tnaulni laóul.:)

2012. jan. 12. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

"Simán ott élni sem lehet? És átlagos munkát vállalni."


Gondolom, nem könnyű bevándorolni egy komcsi diktatúrába.


A helyiek jövedelme havi 60-90 dollár, ha van kedved ennyiért jó sokat dolgozni, akkor hajrá.

2012. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
68%
Bizonyos csajszik megkeresnek ott napi 20-30 dollárt is. Legalább is azok akik nekem dolgoztak. :-)
2012. júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Amúgy a facebookon szerezz magadnak egy laoszi barátot. Havonta kisebb összegért biztos foglalkozna veled valaki neten keresztül...skype...stb.
2012. júl. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!