Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lengyelül szeretnék tanulni....

Lengyelül szeretnék tanulni. Nehéz nyelv? Vélemények róla? Érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 16. 15:43
 1/7 tade ***** válasza:
90%
Szia. Hat nem eppen a legkonnyebb, en a nemethez hasonlitam, ugyanis itt is 3 csoportot kulonitunk el, a nonemet, himnemet es a semleges nemet. Kulon tablazat es szabalyok alapjan ragoznod kell a szavakat. Ha ezeket egyszer megtanulod mar nyert ugyed van :)) Legalabb is en beszelek szlovakul es a lengyel is szlav nyelv, ezert gondolom, hogy a nyelvtani resz hasonlo torvenyeken alapszik, de ha tevedek nyugodtan javitsatok ki.
2011. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
es mit csinalsz utana a lengyel nyelvvel? tanulj angolt vagy nemetet jobban jarsz
2011. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Angol felsőfok már megvan, német középszintre készülök. Ez lenne a 3, kedves utolsó.
2011. márc. 16. 16:10
 4/7 kanóc ***** válasza:
90%

Ha szimpatikus a nyelv, akkor vágj bele bátran! Bár nehéz nyelvnek szokták tartani, van néhány dolog, ami miatt jól tanulható:

1. Földrajzi közelség: ha gyakorolni van kedved, pár óra, és nyelvterületen vagy.

2. "Kis nyelv", értve ezalatt, hogy nem népszerű nyelv. Ennek az az előnye, hogy nagyra értékelik az idegenek nyelvtanulási próbálkozásait: a lengyelek mindig nagyon örültek, és elhalmoztak dícséretekkel, pedig még csak pár szót tudtam - ez nagyon motiváló tud lenni.

3. (bár ez ellentmond az előzőnek): világszínvonalú nyelvpedagógia: zavarbaejtően bőséges a kínálat akár nyelvtanfolyamokról (egyetemeken és magánnyelviskolákban), akár magántanulásra is alkalmas tankönyvekről van szó. Az utóbbiakhoz szinte mindig tartozik hanganyag és megoldókulcs is.

2011. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%
Engem is érdekel a lengyel nyelv, azt hallottam, hogy már csak a kiejtés miatt is nagyon nehéz, de szerintem megéri tanulni, Lengyelország amúgy is hatalmas ország jó lehetőségekkel. :)
2011. márc. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem bonyolult, de az egyszerűtől is nagyon messze áll. Az orosztól egy fokkal nehezebb, de nem tanulhatatlan. Ragozás persze millió meg egy fajta van benne (bár, ez egyénfüggő, de szerintem könnyebb ragozni, mint szórendet tanulni), erre fel kell készülni - igeragozás, igeszemlélet, főnévragozás 7 esetben, mellékneveknél ugyanennyi, rengeteg gyakorlás nélkül gyorsan összekeverhető toldalékok.

A kiejtés szintén nem nagy dolog (igaz, én a francia és az angol kivételével minden nyelvre azt mondom, hogy egyértelmű a kiejtése), ellenben a lágy-kemény hangzók között nem árt megtanulni a különbséget, és mindezt a helyesírásban is tudni kell jelölni.

A beszéd megértése viszont már nem olyan könnyű sajnos: amikor hallasz egy mondaton belül egy hatalmas rakat s-hangot, akkor igencsak kell koncentrálni hogy mi is történik.

Szerintem nagyon szép nyelv és csak javasolni tudom.


Ahogy pedig én szoktam, egy kis felháborodás/idegeskedés/OFF: mi a francért kell mindenkinek az angollal előhozakodnia, ha valakit nem érdekel? Értem én, hogy világnyelv, de ha a kérdés még csak nem is említi, akkor itt hol a logika? (A trollkodáson kívül, persze.) Komolyan, ez azon pitiáner dolgok közé tartozik, ami teljes mértékben figyelmen kívül hagyható volna, pláne úgy, hogy nem is az én kérdésemre érkezik ez a válasz, de mégis elborul tőle az agyam. Ennél jobb már csak az, amikor fordítási kér(d)ése van valakinek, erre bevág egy Google Translate-es marhaságot.

Na ennek kb. annyi haszna volt, mint az általam említett válaszoknak, de ki kellett hogy jöjjön.:)

2011. márc. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szerkezete alapvonásaiban hasonlít a németre, az igék befejezett aspektusát azonban egy úgynevezett befejezett igébe gyűjti. A nemeket könnyebb megjegyezni, mivel összefüggnek a névszóragozással, a szavak végződésével, és jelentésével. A névszóragozás fogalmát az alapján értheted meg, hogy a németben a hímnemű főnevek között vannak erős és gyenge főnevek. Névelő nincs.
2011. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!