Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet, hogy az angol...

Hogyan lehet, hogy az angol beszélt nyelvet jól értem, de nem tudom használni, ha nekem kell beszélnem? Nem jönnek a számra a szavak, és akadozok.

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevés szókincsre tippelek, nehezen jutnak eszedbe a szavak, szóösszetételek.


Gyakorolj, gyakorolj és gyakorolj.

2012. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogyan az előző válaszoló írta: gyakorolni kell. A szókinccsel nem föltétlenül vannak gondok, hogyha megérted a beszélt nyelvet; én arra is tippelni mernék, hogy túlzottan bonyolultan akarod kifejezni magadat, persze akkor nyilvánvaló, hogy beletekeredsz a második szónál az egész mindenségbe.:)


Egyébként a beszédkészség és a hallott szöveg értése tökéletesen különböző részei a nyelvtanulásnak, elképzelhető, hogy az egyik vagy másik része alig vagy csak nagy szenvedések árán fog működni.

2012. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
gyakorolj sokat, csak idő kérdése a dolog.
2012. jan. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!