Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen ember az aki spirituáli...

Milyen ember az aki spirituális? Mi ennek az ellentéte?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az lehet aki hisz a túlvilági dolgokban, annak az ellentéte szkeptikus.
2012. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

spirituális - szellemi. .. szellemi uraltság

ellentéte: akinek a szellemét a testi erők uralják

2012. jan. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a spirituális sokkal tágabb fogalom, mint a túlvilág vagy akár a vallás: nyitott a szellemi, lelki dolgok felé, arra fogékony: ez lehet hit, irodalom, képzőművészet, ezotéria...


Ellentétének talán a materialistát vagy a földhözragadtat mondanám. Aki számára csak az létezik, ami tapíintható, látható.


Jó kérdés, használjuk, de soha senki nem definiálta pl. nekem, hogy mi az. Úgy használom, ahogy én érzem... vagyis szubjektíven...

2012. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

"Milyen ember az aki spirituális?"


Emberre olyat, hogy "spirituális", csak félműveltek szoktak mondani. Azt értik rajta a "spirituális" érdeklődésű műkörömépítők és ügyintézők, hogy az illető sok "ezós" könyvet olvas és tele van a lakása füstölőkkel, ouija-táblákkal és más efféle kacatokkal.

2012. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

23:25-ös:

bocsáss meg, de nincs igazad. Nem kell félműveltnek lenni ahhoz, hogy egy embert "spirituális"-nak minősítsünk. A spirituális egyszerűen: lelki/szellemi értékek felé orientált, "átszellemült" ember. Nem "materiális" javakat keres. Ennek semmi köze az ún. "ezotériához": egyszerűen arról "szól" a dolog, hogy az adott ember egy más szférában él: a szellemében (következésképp műveltebb is, mint az átlag).

2012. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem kell félműveltnek lenni ahhoz, hogy egy embert "spirituális"-nak minősítsünk."


De, sajnos de.


"A spirituális egyszerűen: lelki/szellemi értékek felé orientált"


Bocs, de a "szellemi értékek felé orientált" az ugyanaz a fajta félművelt szöveg, mint a "mély dolgok" stb.


Müllerpéter és Coelho világa ez.

2012. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérlek, hogy ezt mellőzd. Nem ismersz, nem tudod ki vagyok. Ostobaságokat beszélsz össze-vissza, fricskákat osztogatsz, szentenciázol - milyen jogon? Müller Pétert és Coelho-t életemben soha nem olvastam, semmi közöm az ún. "világukhoz" - de a tiédhez legvalószínűbben szintén nincs. Igazi szerencsémre.
2012. jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A #4-es hozzászóló NEM az eredeti értelmében használja a szót, ahogy #5 (és #1én ):

hanem megromlott, perventálódott értelmében:

ahogy pl. a tégla egy építőanyag eredetileg- perventálódva pedig egy más jelentésű.


Eredetileg ez a szó: szellemi

És mivel ez az ember életében nagyon fontos, nem is hagynám végérvényesen lecsúszni

a huhogó lepedők közé vagy az álezoterikus, álszellemi irányzatoknak sem adnám át.


Latin szó:

spiritualitas, atis f - szellemiség, lelkiség

spiritum[Noun] - szellem

spiritus - lélegzet lehelet

spiritus rector - szellemi irányító,


egy spirituális személyiség – szellemi ember – l. még #1


in nomine patris, et filii, et spiritus sancti - az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében

Szentléleknek fordítják – (pontosan Szent Szellem lenne.9

2012. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
javítás:a #2-es voltam,nem az #1-es
2012. jan. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

23.26-os:

Ne izgasd magad, ha az 54%-os kedves hozzászóló, aki bámulatosan tud idézni és másokat lefikázni, az általa említett „félművelt műkörömépítők és ügyintézők” között éli az életét, csak azt tudhatja, hogy abban a körben milyen szó alatt mit értenek... :)

Ne haragudj rá...


Kedves 54%-os!

Ha általad említett „Félműveltek” azt a szót, hogy „szeretlek” úgy használják, hogy az csak valami felületes, csini-bini csócsi-mócsi képmutatás, akkor az „Igazi Művelt Emberek” jobb, ha törlik is a szótárukból?

Talán nem kellene így lenézned az embereket...


Ami a spirituális szó jelentését illeti, mint első hozzászólásomban is mondtam, nagyon szubjektív. Nekem az, amit fentebb írtam, másnak meg a füstölő... Ilyenek a szavak: élők, változók, mindenkinek különbözők...

2012. jan. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!