Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Otthon szerbül tanulok....

Otthon szerbül tanulok. Azonban a szerb tudásomat Boszniában akarnám leginkább hasznosítani. Mekkora a különbség a szerbiai és a boszniai szerb között?

Figyelt kérdés

Illetve van-e akkora különbség, hogy az nagy mértékben hátráltasson?

Wikipedián olvasgattam erről, inkább személyes vélemény / benyomás érdekelne.

(A könyv amiből tanulok, természetesen szerbiai.)


2012. jan. 16. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyelvtanát tekintve szerintem nincs jelentősebb különbség. A kiejtésben van egy pici eltérés, de ez betudható tájszólásnak is.


Ha megkérdezhetem, milyen könyvből tanulsz? Illetve honnan szerezted be, rendelted, vagy személyesen vásároltad?

2012. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


A Teach Yourself: Serbian könyvből tanulok. Szinte lehetetlenség hozzájutni boltban - én legalábbis még nem jártam sikerrel, ez könyvtári.

2012. jan. 21. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Hm, megoldottam. Megtaláltam a neten letölthető formában.

Bár nem kedvelem annyira ezt a módszert, de jobb, mint a semmi. :)

2012. jan. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A hanganyag is megvan neked hozzá? Mert azt is megtaláltam.
2012. jan. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha nem találtam volna könyvtárban, én is az interneten kerestem volna... Tényleg jobb, mint a semmi.


Igen, a hang is megvan :)

2012. jan. 22. 10:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan milyen nagy kulonmbseg tudod szerbben is vannak kiejtesi modok.Ekavski,jekavski,ijekavski peldaul Mleko (tej) de tobb helyen mondjak Mljeko vagy Mlijeko-nak de amugy boszniai szerbben vannak kulonmbsegek peldaul: nedelja (het) tjedan (boszniai szerb) vagy kako si? (hogy vagy) kaj delas? (boszniai) de nem olyan borzaszto :) udv :)
2012. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A boszniai szerb 'nyelv' a szerb és a horvát nyelv keveréke, megspékelve csomó törökből átvett szóval (amik anno a szerbben is megvoltak, de kicsit kigyomlálták őket mára). És igen, a nyelvjárási hatások erősen működnek a köznyelvben.

Hogy meg fogod-e érteni a környezeted, az nagyban függ attól, hogy hová fogsz menni. De abban biztos lehetsz, hogy téged érteni fognak :)

2012. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!