Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Volt valaki itt nyelvtanfolyam...

Volt valaki itt nyelvtanfolyamon? Érdemes elmenni? Nyelvvizsga céljából, vagy inkább különtanárhoz járjak?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A nyelvtanfolyam tök jó, jó hangulat van, lehet barátkozni, valamennyit még tanulsz is, de mindig a csoport leggyengébbje visszahúz mindenkit.


Magántanárom is volt, hát azzal kissé melléfogtam. Biztosan azért, mert kezdő volt, de szinte semmit nem tanultam nála, pedig elméletileg ugrásszerűen haladnom kellett volna. Én javaslom a magántanárt, de figyelj rá, hogy ne egy fiatal, kezdő emberkét válassz, mert annál a tanfolyam is jobb.

2012. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
voltam már magántanárnál, én is melléfogtam vele. ráadásul marha drága volt...
2012. jan. 17. 17:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most is oda járok, az órák hangulata jó, a társaság szuper, de tényleg elég rossz tud lenni amikor egy gyengébb tanuló visszafogja a csoportot.


Én mondjuk elég hajtós vagyok, egyik héten feladta a tanár a háromalakú igelistát (pl. sein, war, ist gewesen) következő héten tudtam. Nah, ez van akinek két hónapjába került... no comment.

És addig nem mentünk tovább amíg nem tudta mindenki.


Persze mindenkinek eltérő a motivációja, nekem életbevágó németül beszélnem, másnak meg a szülei erőltetik hogy ülje végig az órákat. Azért nem mindegy.


Voltam Ausztriában is nyelviskolában, ott meg az volt a baj, hogy különböző anyanyelvű egyének jöttek össze és elég nehéz volt megtalálni a közös hangot.

Ott én szívtam, mert rajtam kívül mindenki tudott angolul, és így volt a németen kívül más eszközük a kommunikációra. Ha nem értettünk valamit németül, a tanár is angolul mondta el.

Le volt sz*rva h nekem magyar az anyanyelvem és egy kukkot sem tudok angolul.


A különtanárt is megpróbáltam, szívás volt. Igaz, fejlődtem, de elég erőltetett volt az egész, ráadásul gyerekként kezelt akit büntetni kell, holott tudom miért tanulok.

A csoportos oktatásban sokkal nagyobb a motivációm, van versenyszellem, és ciki ha nincs kész a lecke. :)

2012. jan. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!