Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy gyakorolhatnám hallásra...

Hogy gyakorolhatnám hallásra az angolt?

Figyelt kérdés

Tanulom az angolt,de ha valaki beszél nekem akkor nem mindig értem meg mit mond. Hogy tudnám gyakorolni? Van valami program? Ajánlották, hogy nézzek feliratos filmeket, de nem jött be mert vagy a szövegre koncentrálok, vagy a beszédre nem megy sajnos egyszerre.

Tudnátok tippeket adni? :)


2012. jan. 22. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mp3-ban kell a szöveget (filmszöveg, bármi) hallgatni. bedugod a füledben és megy napi fél órát legalább ugyanaz a szöveg. nem fogod érteni, de nem is baj, nem kell figyelned a szövegre egyáltalán, csak teszed a napi teendőidet (vagy utazás közben hallgatod). eleinte tényleg semmit se kell értened, csak "szokd" a nyelvet. majd előbb-utóbb magadtól kihallasz belőle egy-egy szót, anélkül, hogy külön figyeltél volna rá, aztán már mondatrészeket, és így tovább, egyre többet. nem megy egyik napról a másikra, de légy türelmes. :)
2012. jan. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is a feliratos filmektől megy az angol, megértek bármit, pedig iskolában nem tanultam angolt. Gondolom pár hét alatt még nem lehet változást érezni... Nem tudom mióta tanulsz.
2012. jan. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Már egy ideje tanulom. Filmekkel az a helyzet, hogy ritkán nézed, de akkor viszont lehetőleg feliratosan.

Az jó lenne ha valami angol hangoskönyvet, vagy rádiókabarét hallgatnék? Mert filmszöveget igazából képpel együtt tudnám megérteni.

2012. jan. 22. 02:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, jók azok is. De ezt a filmes dolgot én úgy csináltam, hogy olyan filmet kerestem meg a youtube-on, amit ismertem, szóval, magyar szinkronnal legalább egyszer láttam már, és tetszett is, tehát tudtam a sztorit, és eredeti nyelven felvettem a hangot, azt hallgattam. de jó minden, tv, rádió stb. és tényleg nem baj, ha eleinte nem érted a beszéd gyorsasága vagy a kiejtés miatt, idővel ráragad az emberre, mégha nem akarná, akkor is, :) persze mellette tanulni is kell. de hallott szöveg megértésére ez nagyon jó "gyakorlat". :)
2012. jan. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ezzel volt gond, de elég sokat kihagytam, felejtettem.. Viszont jó 5let kipróbálom.

Meg az mondták anno, h a tárgyakra, dolgokra angolul cetlizzem(állítólag sárgára, mer úgy jobban megmarad) ki a nevüket.

2012. jan. 22. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tippeket. Kipróbálom :)
2012. jan. 22. 03:05
 7/7 vegreang válasza:

Érdemes olyan hanganyagot hallgatni, amelyhez van felirat is. A legjobb, ha különböző szintű szövegeket találsz, mit itt pl.:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!