Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kicsit többet tudok az alapfok...

Kicsit többet tudok az alapfoknál angolból. Fejleszteni szeretném magam listening terén. Online rádiókból vagy feliratos filmekből tanulhatnék többet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
A feliratos filmek angolja általában jobban érthető. Általában amerikai filmek és az amerikai angol lassú és jól tagolt. Ezzel érdemes kezdeni. Aztán ha már végig tudsz nézni egy filmet felirat nélkül is, akkor érdemes rádiózni... mert ott már megjelennek az akcentusok, szlengek, beszédhibák, nyelvtani hibák... hiszen élő beszéd. Ezeket is tudnod kell majd szűrni és érteni. A brit angolról nem is beszélve... azt hagyd utoljára.
2012. jan. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Okés akkor a feliratos filmekkel kezdek. Köszönöm a választ. Más valaki?
2012. jan. 22. 17:31
 3/7 anonim válasza:
Filmekből többet tanulnál meg ha angol felirattal is nézed. De szerintem az angol nyelvű gyerekműsorok jobbak erre a célra, mert ezekben lassabban és érthetőebben beszélnek, nem hadarnak úgy mint a filmekben. Vagy BBCnews mert többször elmondják 1 nap ugyanazt.
2012. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na és milyen online gyermekműsorokra gondolsz? Ez tényleg jó ötlet.
2012. jan. 22. 17:40
 5/7 anonim válasza:

Angol nyelvű filmet, sorozatot nézz angol felirattal. Sokat. :)


Én is így tanultam meg angolul, (persze egy bizonyos alaptudás kell, de az neked meg is van) és egyszer csak azt vettem észre, hogy amit kimondok magyarul, azt már szinte önkénytelenül is fordítom angolra... :)

2012. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
filmekből, sorozatokból sokkal többet tanulhatsz, de amikor már kezdesz belejönni, akkor a rádiót is nagyon ajánlom. a bbc oldalán sok letölthető hanganyag is van, azokból is szemezgethetsz. az amerikai angolt tényleg könnyebb megérteni, de ne felejts el időben átváltani angol sorozatokra, mert az amerikai szóhasználat és/vagy akcentus nem épp pozitív plusz nyelvvizsga esetén. a gyerekműsorok jók kiindulópontnak, én pl. a mai napig angolul nézem a tom és jerryt:D ráadásul már mindenhez találsz feliratot manapság:) olvass cikkeket is, érdeklődési körödnek megfelelően!
2012. jan. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 30. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!