Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a gyülölet és...

Mi a különbség a gyülölet és az utálat között?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
az én szóhasználatomban a gyűlölet sokkal erősebb és mélyebb utálat. de ez szubjektív részemről.
2012. jan. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

Én is úgy gondolom, az előbbi erősebb érzelem. Talán valamilyen indulat is van benne. A második valamilyen távolságtartó, lenéző, lekezelő.

Az előbbi gyilkolásra is indíthat, a 2.-ra mondják, "seprűvel se érne hozzá."

2012. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az utálatot olyan ember iránt is érezhetjük,akit nem ismerünk,de unszimpatikus.

Akit gyűlölünk,azt eléggé ismerjük,és általában a velejéig romlott...

2012. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

A gyűlölet nálam is sokkal erősebb, abban benne van az is szerintem hogy konkrétan rosszat akarsz az adott személynek, állatnak, bárminek. Nem hiszem hogy gyűlölnék bárkit is.


Mondjuk utálom a macskákat (utálom is:D). Ez azt jelenti, hogy nem veszek macskát, nem simogatok macskát, nem tartok macskát. De ha mondjuk sétálok az utcán, és látom hogy egy cica fent maradt a fán, vagy valami veszélyes helyre készül bemenni ahol valszeg halál várna rá, akkor teszek az ellen hogy ne történjen vele semmi rossz. Utálom, de rosszat nem kívánok neki. Ha mondjuk gyűlölném a macskákat (amit azért nem) akkor lenne az hogy végignézném ahogy megpróbál átszaladni az Üllőin délután 5kor, vagy fognám és kivégezném az összeset amit látok.


Remélem érthető amit akarok mondani, szerintem a két fogalmat egymástól a "rosszat akarás" választja el.

2012. jan. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utálat kb. azt jelenti, hogy valakit nem bírsz, mert undorítónak tartod, nem szereted a stílusát stb.


A gyűlölet azt jelenti, hogy halálos érdekellentét van köztetek és ha lenne rá módod, elpusztítanád az illetőt.


Akit utálsz, azt messzire elkerülöd. Akit gyűlölsz, az ellen harcolsz.

2012. jan. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
#5válaszoló ott a pont ! :)
2016. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!