Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a véleményed az olasz...

Mi a véleményed az olasz nyelvről, és arról, hogy mostanság a spanyol lekörözte, mint "népszerű nyelv"?

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 22:52
1 2
 1/18 tetro ***** válasza:
87%
a spanyol világnyelv, az olasz nem
2012. jan. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Egyik sem világnyelv.
2012. jan. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 tetro ***** válasza:
85%
a spanyol nem az? dél-amerikában lényegében nem boldogulsz nélküle. közép-amerikában sem. az usa-ban az utóbbi egy-két évben majdnem annyi spanyol anyanyelvű gyerek születik mint angol. meg még ott spanyolország... ha ez nem világnyelv, akkor melyik az?
2012. jan. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, a spanyol valóban világnyelv, és az angol után a legtöbben ezt tanulják. Persze itt Európában nem, itt egyelőre az angol után a német a legnépszerűbb, bár újabban azt hallottam, hogy MO-n is kezd egyre népszerűbbé válni a spanyol.

Én örülök is neki, mert az olasz is szép, de azért a spanyollal nem veheti fel a versenyt! Imádom a hangzását!

2012. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

00:21


Bemutatom neked a Föld nevű bolygót.


Ez egy bolygó a Naprendszerben. 7 milliárd lakosa van.


Ebből 4 milliárdan (tehát a többség) Ázsiában élnek, a legnagyobb kontinensen. Egyik ázsiai országban sem beszél számottevő számú ember spanyolul.


A második legnépesebb kontinens Afrika, 1 milliárd lakossal. Itt van egy 600 ezer lakosú apró ország, ahol beszélnek spanyolul, egyébként az egész kontinensen nem (a portugál viszont pl. 4 országban hivatalos).


Amerika a következő kontines, majdnem 1 mrd lakossal. Dél-Amerikában minden második ember spanyolul beszél, ott tényleg világnyelv a spanyol. Északon már kevésbé, mert az USA 300 millió lakosának egyelőre nem teszik ki a többségét a mexikói bejárónők és narancsszedők.


És itt van Európa, 750 millió lakossal, ebből 50 millió spanyol és pár százezren tanul(gat)nak spanyolul.


Hogy lesz ez világnyelv, mármint Latin-Amerikán kívül? Nem értem.

2012. jan. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

13:30


"Persze itt Európában nem"


Európában sem? Akkor hol? :)))


Mert hogy Ázsiában és Afrikában nem, az egyértelmű.


Mondom: ez a "világnyelv" csak Dél-Amerikában világnyelv.

2012. jan. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 tetro ***** válasza:
Akkor az angol sem világnyelv ugye?
2012. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

"a spanyol nem az? dél-amerikában lényegében nem boldogulsz nélküle. közép-amerikában sem. az usa-ban az utóbbi egy-két évben majdnem annyi spanyol anyanyelvű gyerek születik mint angol. meg még ott spanyolország... ha ez nem világnyelv, akkor melyik az?"



Dél-és Közép-Amerika, az USA és Spanyolország alkotja a világot? Max. "kontinensnyelv" lenne, ha lenne ilyen fogalom.


És a kérdésedre a válasz: az angol, mert azt az üzleti életben tényleg minden országban beszélik.



Ami magát a kérdést illeti: engem hidegen hagy, mivel egyik nyelv sem tetszik különösebben. E kettő közül az olaszt kevésbé csípem, de lehet, hogy ebbe belejátszik az olaszokról kialakult képem is. Egyedül a konyhájukat és a kocsijaikat szeretem. A spanyol sem tetszik különösebben, de az olasznál szebbnek tartom.

2012. jan. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

"Hát igen, a spanyol valóban világnyelv, és az angol után a legtöbben ezt tanulják. Persze itt Európában nem, itt egyelőre az angol után a német a legnépszerűbb, bár újabban azt hallottam, hogy MO-n is kezd egyre népszerűbbé válni a spanyol."


Azt írod, hogy a legtöbben ezt tanulják, aztán pedig azt, hogy Eu.-ban nem. Akkor hol? Az USA-ban? Persze, mert ott vannak alattuk a spanyol nyelvű országok, és ha már valami idegen nyelvet kell tanulni, akkor legyen az a francia vagy a spanyol. De ettől a spanyol még miért lesz világnyelv?


Az, hogy Mo.-n egyre népszerűbbé válik, szerintem megint csak valami trend, mint korábban az olasz. A saját környezetemben azt látom, hogy aki spanyolt tanul, az se szereti igazán és csak azért választotta, hogy ne a németet kelljen (mert gimiben két nyelvet ugye kötelező). Az, hogy Mo.-n mi népszerű, szerintem nem sokat jelent; ha a média elég meggyőzőerővel hülyít, akármit népszerűvé tud tenni. Nem hiszem például, hogy az, hogy néhány anime-rajongó tinilány japánul tanul, azt jelezné, hogy a japán a közeljövőben világnyelv lesz.

2012. jan. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

19:33


Az angol legalább 50 ország hivatalos nyelve. Ezen kívül minden országban tanítják és tanulják. A Föld bármelyik pontján könnyen találhatsz embereket, akik tudnak angolul. Ezzel szemben vágj neki spanyoltudással Ázsiának vagy Afrikának. Vagy akár Európa keleti felének.

2012. jan. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!