Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki adna nekem tanácsot...

Valaki adna nekem tanácsot külföldre való kiutazás témában?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 15 éves lány vagyok,akinek borzasztó sokat jelentenek a nyelvek. Biztos,hogy ezzel fogok tovább menni,mert nagyon szeretem tanulni és gyakorolni is. Jelenleg angolt és németet tanulok. Angolból középfokú nyelvvizsgám van lassan egy éve,a németet pedig másfél éve gyakorlom. Felmerült köztem és szüleim között,hogy kimenjek egy évre külföldre. Legszívesebben Németországba,vagy az USA-ba mennék,viszont nem nagyon van rá anyagi lehetőségünk. Igyekszem nem felróni ezt a szüleimnek,de nagyon bánt a dolog. Iszonyatosan szeretnék kimenni tanulni,viszont nincs rá pénzünk. Tudna valaki tanácsot adni,hogy mit kellene csinálnom? Előre is köszönöm szépen a rendes válaszokat! :9
2012. febr. 2. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Megbizható ügynökségen keresztül menj el au-pairnak, Németországban elég jól müködik a dolog, teljes ellßatás mellett kapsz valamenyi zsebpénzt, és a nyelvtanfolyamot is fizetik. Neked egy vagy több gyerekre kell figyelni, fözni meg esetleg mosni (géppel természetesen), napi 4-6 órában.


De fontos, hogy ne saját szakálladra indulj el, mert nem minden ilyen álláshirdetés igaz, van, ahol eléggé rá lehet fizetni - ezért javasolom az ügynök´seget.

2012. febr. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 évesen még ne nagyon menjél sehová dolgozni (nem is mehetnél), most még tanulj, majd ha egyetemista leszel, vagy dolgozol és összegyűjtötted a rávalót akkor majd igen. De vannak mindenféle alapítványok, ösztöndíj programok, nézelődj ilyesmik után!
2012. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem tudom,de tudtommal azt írtam,hogy tanulni mennék ki :D nem dolgozni.^^ egyébként meg köszönöm a válaszokat.
2012. febr. 3. 18:47
 4/5 csatrad válasza:
60%

Legelsőnek állj a tükör elé és nézd meg mien színű a bőröd aztán hasonlítsd össze azzal akik körül fognak venni a célórszágban. Aztán nézd meg, hogy mennyire tűnsz törékenynek.

Ne feledd, az hogy kiutazól azt is jelenti, hogy ott boltba mész, szemetet viszel ki, kutyát sétáltatsz, mittomén suliba mész. És az úton akár a parkolótól az ajtóig a fent említett dolgok nagyon fontosak.


Németben nem segítőkészek, Angliában több külföldi él mint Angol, Usa-ban meg kötelező a kocsi.


jah és mindenképp nézz utána, hogy ha olyan betegséged van, ami akármikor beüthet (pl epilepszia, szívelégtelenség), akkor készülj fel rá, hogy megmentsd magad, hogyha egyedül akarsz lakni, vagy elzárkozottan.

2012. febr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hú,köszi szépen :D
2012. febr. 22. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!