Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az a szó, hogy...

Mit jelent az a szó, hogy "SURVIVALIST"?

Figyelt kérdés
A star wars battlefront 1-ben van ez a szó, és nem tudom h mi az, a fordító se tudja megmondani!
2012. febr. 4. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Az, akinek a személyes, vagy csoportos túlélés az elsődleges célja a nehézségekkel , különös tekintettel a fenyegető természeti katasztrófa, atomháború, vagy a társadalom összeomlásával szemben.
2012. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan így van! Én is ilyen vagyok.
2012. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amerikában létezik egy ilyen hobby vagy életforma, vagy nevezhetjük szubkultúrának is.


A survivalist olyan személy, aki attól tart, hogy világháború, világvége, gazdasági összeomlás, világjárvány vagy más hasonló közeleg, ami miatt az emberiség visszaesik egy Mad Max szituációba, mindenki harcol mindenki ellen és a túlélésért küzdő egyénekre esik szét a társadalom.


Ezek az emberek fegyvereket, lőszereket, gyógyszereket, fűtőanyagokat, növényi magokat halmoznak fel, szélereket és napelemet szerelnek a házukra, bunkert építenek a pincéjükbe, vadászatot, halászatot és földművelést gyakorolnak, és ezekről tanácskoznak a többi survivalisttal. Az interneten sok fórumuk van, már a 70-es években is (!) voltak a neten survivalist írások. Szóval évtizedek óta várják a világvégét.

2012. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyábból értem!:) És ebben a játékban mit csináljak, h én is az legyek(mármint a játékban)?:)
2012. febr. 5. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

23:49: Az írásodból kicsit úgy érzem, te lenézed ezt a mozgalmat. :D Kicsit amúgy tényleg túllihegik, de szerintem nagy része ezeknek a dolgoknak -világvége vagy sem- mindenképp hasznos. Hány ember tudna ma az erdő közepén bármit kezdeni magával, ha kitennék? Hány ember tudja, mi a teendő egy buszbaleset alkalmával?

A készletezés, a természeti erőforrásokra építés szintén hasznos szerintem. Az átlagember a másik véglet, túlságosan függ az állami szolgáltatásoktól. Sokkal jobb lenne, ha mindenki önellátó lenne. Ehhez nem kell világvégétől tartani, egyszerűen a tudatosság is vezérelheti ide az embereket. Svájcban pl. úgy tudom, készleteznek, vigyáznak arra, hogy sose fogyjanak ki bizonyos élelmiszerekből. Ezzel elejét lehet venni annak, hogy tömeghisztéria törjön ki, ha valami vásárlási láz van, vagy hirtelen jön a válság. Nem haszontalan dolgok ezek.

2012. febr. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!