Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német érettségi (? )

Német érettségi (? )

Figyelt kérdés
Most járok 11-be és azt tervezem,idén leteszem a középszintű német érettségit.Ha előrehozottam teszem le,azért kapok plusz pontot később egyetemen/főiskolán?Mert úgy hallottam,hogy igen.És ha jól sikerülne és jövőre megcsinálnám az emeltet,azért is kapnék?Mert úgy tudom,az emelt érettségivel már meglenne a nyelvvizsgám,az meg amúgy is plusz pontot ér.És az emelt érettségivel milyen típusú nyelvvizsgám lenne?És melyik a legjobb,az A,B,vagy C típusú?Köszönöm szépen annak,aki válaszol :)
2012. febr. 4. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A C a felsőfokú nyelvvizsga, a B a középfokú. Értelemszerűen a C-re kell törekedni, ha lehetőség és képesség is van rá :) Az emelttel a középfokú nyelvvizsgád van meg, viszont az előrehozott érettségivel nem kapsz plusz pontot, ezt rosszul mondták neked. Arra számíts, hogy nekünk (én is 11.es vagyok) már majdhogynem mindenhová kell egy emelt szintű érettségi, mint elvárás, tehát ha plusz pontot szeretnél az emelt szintűddel, akkor a németen kívül sajnos másból is le kell tenned ezen a szinten! :)
2012. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy beleszólok. A "C" csupán azt jelenti, hogy A+B, azaz szóbeli + írásbeli, tehát komplex.

A nyelvvizsgaszintek: B1 - alapfok, B2 - köépfok és C1-felsőfok

2012. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)Igen,tudom,hogy kéne emelt valamiből,de fogalmam sincs,miből.Bioszból fogok érettségizni,de az emelt biosz nagyon nehéz,nem hiszem,hogy meg tudnám csinálni :(.Úgyhogy most nincs ötletem,miből tegyek emeltet,azt hittem,hogy a német is elég lesz:S
2012. febr. 5. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!