Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért ennyire passzívak az...

Miért ennyire passzívak az emberek a kötelező nyelvek tanulásához?

Figyelt kérdés

pl. itt az orosz, amit 20-30 éve kötelező volt tanulni. miért utálták annyira az emberek? azt értem, hogy utálták az oroszokat stb stb, de hasznot is húzhattak volna az orosz tanulásával. csak gondoljunk bele: 10 éven keresztül heti 3(?) órában, nem azt mondom, hogy megtanulhattak volna, de nagyon sokat tanulhattak volna meg a nyelvből...csak akarni kellett volna.

vagy nem akarásnak nyögés a vége? kinézték maguk közöül azt, aki tanulta?

valaki mesélje már el nekem, hogy volt! köszönöm:)


2012. febr. 7. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most Magyarországot uralma alá vonná mondjuk Kína , te sem tanulnád szívesen a megszállók nyelvét.Ugyanígy voltak vele akkor is az emberek.Mindenki válasszon magának nyelvet amit szeretne tanulni és ne ráerőltessék az emberekre hogy márpedig te kínaiul fogsz tanulni.
2012. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert egy tanár dirigál. Senki sem szereti, ha megmondják az embernek, hogy mit csináljon (ezért is van rengeteg hobbi nyelvtanuló). Az sem segít, hogy "kötelező" valami. Plusz az eltérő nyelvérzéknek köszönhetően van, akinek szenvedés az óra, vagy azért mert túl lassú a tempó, vagy azért mert nem ért semmit az anyagból.
2012. febr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Miért van az napjainkban, hogy bár sokan tanulnak angolul/németül/franciául az iskolákban, mert kötelező, mégsem beszélik végül valóban jól ezeket a nyelveket a nagyon ritka kivételektől eltekintve? :)


Az még nem számít nálam valóban jó nyelvtudásnak, hogy ki tudsz nyögni két hibás mondatot, vagy hallás után rossz kiejtéssel próbálod énekelni az agyament slágereket...


Egy nyelvtanár

2012. febr. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

"Miért ennyire passzívak az emberek a kötelező nyelvek tanulásához?"


Mert ha a többség pontosan ugyanúgy nem fogja használni semmire a nyelvtudást, ahogy a többség éppenséggel a kémiával sem fog semmit kezdeni, akkor nem tanulja lelkesebben az igeidőket, mint a cukor szerkezetét.


"pl. itt az orosz, amit 20-30 éve kötelező volt tanulni. miért utálták annyira az emberek?"


1) mert kötelező volt


2) mert a tanárok is motiválatlanok voltak


3) mert az oroszok nem számítottak "menő"-nek, a fiatalok nem orosz dalszövegeket énekeltek, a Beatles volt a divat, nem a Poljuska


4) az emberek legalább 95%-a nem használta semmire az orosztudást. Külkereskedelemben voltak tolmácsok, fordítók, levelezők, a tudományban pedig az angol, német és francia legalább olyan fontos volt, mint az orosz.

Az egy nagyon más világ volt, akkoriban sokkal kevesebb volt a nemzetközi vándorlás, a külkereskedelem 1/20 akkora sem volt, mint most. A legtöbb embernek semmi dolga nem volt külföldiekkel. Legfeljebb az idegenforgalomban, de ott elsősorban németül kellett tudni, utána jött az angol, francia, olasz. Nem sok orosz turista mászkált errefelé.

2012. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem szeretik a kötelező nyelveket, mert kötelező, nem választhatták meg, és akár tetszik, akár nem, ezt kell tanulni. A középislolámban kötelező volt a latin, de nem álltunk római megszállás alatt; mégis csak kevesen szerették.
2012. febr. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Mielőtt még valaki beleköt a helyesírásomba: ... középiskolámban...
2012. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Mert a tanárok többsége is motiválatlan, és mert kötelező.

A gyerekek nehezebben viselik, ha v.mi kötelező.

2012. febr. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2012. febr. 8. 21:08
 9/9 anonim ***** válasza:
94%

Attól, hogy valami kötelező, nem feltétlenül nem szeretik. Az angol is kötelező, mégis a legtöbben szeretik.


Ha kötelező, de nem szereti, akkor viszont nagyon lehet utálni.


A nyelvtanulással egyébként az van, hogy aki nem szereti, az sose fogja megtanulni, akinek nincs nyelvérzéke és emiatt nincs motivációja, annak valószínűleg később se alakul ki, és ezért nem fogja megtanulni. Mivel minden csoportban van néhány ilyen ember, és a tanárnak a legkevesebbet tudóhoz kell alkalmazkodnia, nem a legtöbbet tudóhoz, ezért a csoport ilyenkor kevésbé halad, ami meg azoknak rossz, akik meg tanulnának, vagy tudnak. Én pl. a suliban annyira nem szeretem a németet (amit amúgy imádok), mert nekem az órák baromi szájbarágósak, mivel olyat tanulunk, amit én már közvetlen azután, hogy először megtanultam, tudtam alkalmazni.



orosz: az előzőekhez még azt írnám kiegészítésnek, hogy én ugyan nem éltem abban a korban, de mindenkitől azt hallom, hogy akkoriban maguk a tanárok se tudtak oroszul. Az oroszok bevonultak és hirtelen szükség volt egy városnyi orosztanárra, ez pedig nem volt meg. Hát úgy én se akarnék tanulni, hogy a tanár nem sokkal tud többet nálam.

2012. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!