Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Doppelrahm-Frischkäse magyarul?

Doppelrahm-Frischkäse magyarul?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 03:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen krémsajtot használsz, szerintem jó lesz. Vagy linkeld be a receptet, hátha ráismerünk az összetevői alapján a magyar nevére. Süti lesz belőle? Mert sok "sajtos" édességhez a magyar receptekben a mascarpone sajtot szokták javasolni.
2012. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

Frischkäse= friss sajt, olyan tehéntúró-szerű, de a magyar tehéntúró szemcsés, az nem jó.

Viszont most már, a globálvilágnak hála, vehetünk külföldi friss sajtokat. Ha német recepted van, keresd a német termékeket: pl. Philadelphia, Exquisa. Aldiban, Lidlben érdemes körülnézni (ott asszem Milfina a házi márka.

(Ne a lightot vedd, hanem a zsírosat!)


Ja, és a krémsajt nem jó fogalom, mert az sokszor ÖMLESZTETT SAJT (mint a régi Campingsajt, az semmiképp nem jó a receptedhet, egész más ugyanis!

2012. febr. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a mascarpone jó !
2012. febr. 9. 09:33
 14/15 A kérdező kommentje:
Cupcakes sütirecept,mindenkinek köszönöm!
2012. febr. 9. 09:34
 15/15 anonim ***** válasza:

Amúgy ha a túrót összetörjük, pl. krumplinyomón átnyomjuk, és összekeverjük tejföllel, akkor máris nem olyan darabos, inkább krémes. Már csak az édesítés kell. Vagy túró + sűrített tej. Az édes eleve.

Persze nem tudom ez mennyire hasonlítana a mascarpone-hoz, mert még ezt sem ettem életemben, szóval nem kötekedni akarok! :D Csak kíváncsi lennék, hogyan lehetne helyettesíteni a mascarpone-t, túró felhasználásával. Illetve, hogy lehet-e egyáltalán.


Persze natúr formában nem kóstoltam még a mascarpone-t, mert ettem már sokszor tiramisut, és cheesecake-et is. Ezekhez is elvileg mascarpone kell. De aztán ugye ki tudja, hogy a cukrászüzemben ezt használnak-e, vagy csak egy házilag kikevert krémet...

2012. febr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!