Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tehát összegezzük, szeretném...

Tehát összegezzük, szeretném ezt a német szabályt letisztázni, akkor így helyes?

Figyelt kérdés
A FUTUR II-vel vélekedést, bzonyosságot fejezünk ki, de ugyanezt ha nem akarunk "szarakodni", akkor megtehetjük bizonyos módbeli segédigék másodlagos jelentéseit kihasználva is.
2012. febr. 9. 22:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

5. És a leggyakrabban a jelen id. valószínűség kifejezésére használjuk.

(Ebben az az érdekes, hogy az ige jelen ideje + jövő id. időhatározóval jövő időt fejezünk ki,

jövő idejű igealakkal (FuturI.) JELEN IDEJŰ IDŐHATÁROZÓVAL jelen id. valószínűséget fejez ki.

Pl: Sie ist nicht zu Hause. Sie wird jetzt wohl/wahrscheinlich/sicher bestimmt/... in der Schule sein. (Biztosan még az iskolában van most.)

Itt még azt kell hozzáfűznöm, hogy nem minden mondatban kell lennie egy jelen id. időhatározónak. A mondatok ugyanis nem szólóznak, hanem szövegkörnyezetben fordulnak elő. És ha egyértelmű, hogy a jelenről van szó, akkor nem kell feltétlenül belerakni a mondatba a "jetzt" szócskát.

Sie wird jetzt in der Schule sein. = Sie ist jetzt noch sicher in der Schule.


Ezeket tudtad?

2012. febr. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
honnan tudod ezeket? te ilyennel foglalkozol? honnan tudhatom hogy biztos alapokon kapom az információkat. Ne haragudj csak azért kérdezem mert én ezeket most tanulom és tuti tippek kellenek nekem, szal profi németes vagy esetleg?:D
2012. febr. 10. 17:07
 23/27 anonim ***** válasza:
Szerintem egy német nyelv filozófus :D
2012. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
nha most komolyan:)
2012. febr. 10. 18:10
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Német szakos nyelvtanár vagyok, és több nyelvkönyvet írtam. Ha megnyugtat, már igen idős vagyok, lassan 70 éves leszek, tehát volt időm mindennek utánanézni. Több évtizedig nyelviskolán tanítottam, és folyamatosan tanulmányozom még ma is az új kutatásokat. Magam is végzek ilyeneket, és sok tanítványom van. Egyik németországi német nyelvi fórumon is folyamatosan jelen vagyok, eddig több mint 800 hozzászólásom volt. Szóval láthatod, hogy foglalkozom a témával. De azt kérdezed, hogy mennyire hiteles az, amit írok. Tudnod kell, hogy csak addig hiteles valami a nyelvészetben, amíg valaki tényekkel - tehát példákkal - hitelesen meg nem cáfolja, tehát nem talál olyan példát, ami az eddig állított dolgokkal szembe megy. Egy - egy kérdésen néha hetekig vitázunk. Nem csak a nyelvészetben, más területeken is már sokszor kiderült valamilyen állításról, hogy téves volt. Ezt nem tudhatjuk előre.
2012. febr. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

huh akkor nagyon örülök, hogy pont nézegetted a kiírt kérdésemet:) amúgy a #21-es hozzászólásodat nem nagyon értem:/ azt most a Futur I-ben használjuk?


mert én csak ezeket tudom a Futur I-ről

a, első személyben szándékot fejez ki

b, második személyben nyomatékos felszólítást

c, harmadik személyben feltevést fejez ki

d, -IDE VÁROM HOGY TE MIT ÍRNÁL- mert mondom azt a hozzászólásodat nem értem:/

2012. febr. 10. 21:33
 27/27 anonim ***** válasza:

Ezt írtad: a, első személyben szándékot fejez ki

b, második személyben nyomatékos felszólítást

c, harmadik személyben feltevést fejez ki

d, -IDE VÁROM HOGY TE MIT ÍRNÁL- mert mondom azt a hozzászólásodat nem értem:/


1. nem említetted a jövő időt

2. határozott szándék - ez nálad "a, első személyben szándékot fejez ki"

3. ígéret - erről nem írtál (Ich werde dir helfen.)

4. parancs - ez nálad is megvan "b, második személyben nyomatékos felszólítást"


5. valószínűség a jelenben - ez nálad: "c, harmadik személyben feltevést fejez ki" Itt csak pontosítanom kell, mert nem korlátozódik a feltevés a harmadik személyre, és a feltevés a jelenre vonatkozik.

Ha nem világos, akkor holnap folytathatjuk, írd le pontosan azt a mondatot, amit nem értesz.

2012. febr. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!