Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németország melyik területein...

MrPifta kérdése:

Németország melyik területein beszélnek a legérthetőbben és legkevésbé érthetően?

Figyelt kérdés
Talán kimennék, és nem akarom újrakezdeni a nyelvtanulást
2012. febr. 15. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Svájcban elég furán beszélik a németet,máshogy van a köszönés is.A néném kint lakik,szerinte a svájciak nem is németül beszélnek:D Az osztrákok állítólag egy kicsit érthetőbben beszélnek.A németekhez menj szerintem:D
2012. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Most esett le a kérdés:DFáradt vagyok.Ezt sajnos nem tudom.Mondjuk Bernin.Előző voltam.
2012. febr. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hamburg környékén nagyon szépen beszélnek, viszont délen nagyon durva :) De azért nem kell újrakezdeni, meg lehet azt is szokni.
2012. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Ömm, már bocs, szerintem ez a kérdés így értelmetlen. Mihez képest érthetően? Egy bajornak a bajor teljesen érthető. Egy szásznak is a szász német. Az, hogy mi az érthető, az attól függ, hogy az ember melyik dialektust beszéli.


De mivel gondolom ettől függetlenül az iskolában tanult Hochdeutschra gondolsz, azt úgy tudom, Északkelet-Németországban beszélik.

2012. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hát mivel nem vagyok bajor...

TV-ben volt egyszer, hogy Kai Ebel kérdezte Nick Heidfeldet. A riporter minden szavát értettem, de a versenyzőből egy szót se. Csodálkoztam is, honnan jött ez az ember... Németül beszél egyáltalán?

2012. febr. 15. 20:37
 6/12 anonim ***** válasza:
A Hochdauts-t minden nagyobb városban megértik. De amit itthon tanultál,azt nem feltétlen biztos.
2012. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amit Magyarországon tanítanak, az a hochdeutsch, és mindenhol megértik, kedves utolsó.
2012. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy ők megértik, amit én mondok, de én szeretném érteni, amit ők mondanak :)
2012. febr. 16. 20:17
 9/12 anonim ***** válasza:

7/8. Amit itthon tanítanak,azt sok helyen NEM értik meg. Van egy ismerős leányka,aki az első általánostól,érettségiig németet tanult. Mégsem értette meg az unokanővérének német férje és rokonai. Ő valamennyire megértette őket. Itthon igen rossz a nyelvtanítás.

Ha tudsz németül,akkor elég gyorsan megérte akkor is,ha tájszólással beszélnek.

2012. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Németország melyik területein beszélnek a legérthetőbben és legkevésbé érthetően?"


A legérthetőbben a TV- és rádióstúdiókban beszélnek, egészen addig, amíg meg nem kérdeznek egy nem tévés, nem rádiós embert, hogy fejtse ki a véleményét valamiről.


Ez persze így van mindenhol. Ha arra vagy kíváncsi, hogy Németo. melyik táján hasonlít legjobban a helyi tájszólás az iskolai/tévés/rádiós/egyetemi professzori németre, akkor talán észak, északnyugat. Mind a bajorok, mind a svábok, mind a szászok, sőt, még a berliniek is tudnak meglepetéseket okozni, ha elengedik magukat.


A svájci "német" meg kb. annyira "német", mint a holland.


Viszont a hochdeutschot mindenhol értik és esetleg használják is, ha a külföldi csak azt érti.

2012. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!