Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy van németül? "Hogy telt...

Hogy van németül? "Hogy telt a szabadság? "

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Wie war der Urlaub?
2012. febr. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
19%
Arbeit macht frei!
2012. febr. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 .:Laci:. ***** válasza:
Wie war deine Urlaub? Wie ist deine Urlaub gewesen?
2012. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Kedves Laci!

Sajnos nem jó a válaszod!

2012. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 .:Laci:. ***** válasza:
miért? én is most tanulok németül :D
2012. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kedves Laci!

Az "Urlaub" hímnemű főnév. Tehát nem jó a "Wie war deine Urlaub". Mivel egyértelmű, hogy a megkérdezett szabadsága felől érdeklődnek, ezért teljesen fölösleges kihangsúlyozni birtokos névmással, hogy kinek a szabadságáról van szó. De ha szerinted nem egyértelmű, mert mondjuk a helyszínen többen vannak, és egyvalakinek szánod a kérdést (ami nem valószínű), akkor kell kitenni a birt. névmást. Ha kirakod, akkor a "deine" helyett "dein"-t kellett volna kiraknod. Érted?

A "Wie war" ez jó. A "wie ist gewesen...." nyelvtanilag ugyan nem hibás, de szokatlan használat. Perfektet u.i. a segédigéknél nem igen szokás használni.

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 .:Laci:. ***** válasza:
köszi :) rosszul tudtam a névelőt :D és am sztem a Wie ist...gewesen is hibás mert bist-et akartam írni...és mivel te lenne a személyes névmás, így az ist nem jó :)
2012. márc. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt írod: "Wie ist...gewesen is hibás mert bist-et akartam írni...és mivel te lenne a személyes névmás, így az ist nem jó :)"

Mint írtam a "wie ist...gewesen" nyelvtanilag nem hibás, csak Präteritumot szoktunk használni a segédigéknél a Perfekt helyett.

"bist"-et semmiképpen ne szeressél írni, mert az egyik fő szabály a német nyelvben, hogy az állítmányt az alannyal egyeztetjük. Melyik az alany? Az "Urlaub". Az pedig testvérek között is egyes szám 3. személy, igaz? Az "Urlaub" nem "te vagy", hanem "ő".

Ha még valami zavaros, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek a német nyelvet tanulóknak.

Üdvözlet: Suzana Guoth

2012. márc. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 .:Laci:. ***** válasza:
alany az a dein Urlaub lett volna, és így jó a bist, nem?
2012. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A "bist" akkor állítmány, amikor az alany egyes szám második személy, vagyis "te".

Pl: Du bist Schüler. Itt "du" az alany, tehát egyes szám második személy.

A "der Urlaub, dein Urlaub, mein Urlaub..." az NEM "TE" VAGY, hanem "Ő", vagyis a "te szabadságod", tehát 3. személy.

"Milyen volt a szabadságod?" A szabadság nem azonos veled!

2012. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!