Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelv a nehezebb, a...

Melyik nyelv a nehezebb, a Japán, vagy a Kínai?

Figyelt kérdés
...és miért?
2012. márc. 6. 11:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha a kiejtést nézzük, akkor a kínai.
2012. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És úgy ámblokk? Nyelvtan, írás, szavak, minden tekintetében. Melyiket nehezebb használható szintre elsajátítani és alkalmazni?
2012. márc. 6. 12:21
 3/17 tetris ***** válasza:

Szia! A kínai nyelvről tudok mondani néhány dolgot. Nagyon nehéz megtanulni, mivel egy-egy szótag kismillió jelentéssel bír. Sokszor csak árnyalatnyi kis kiejtési különbség egészen más értelmet ad egy-egy ugyanolyan szótagnak.

A kínaiban 44000 szótag írásjelét kellene megtanulni. Aki már 1500-at ismer, az már nagyon király. Az országuk hatalmas, így különféle nyelvjárások vannak. Az egyik népcsoport nem, vagy csak alig érti meg a másikat, pedig mind kínaiak. Biztos, hogy nagy kihívás megtanulni ezt a nyelvet.

2012. márc. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tudnak kommunikálni? Úgy értem, ha a betűk 10%-át nem ismeri az átlag halandó, akkor hogy lehetséges ezen a nyelven egyáltalán beszélni?
2012. márc. 6. 14:51
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem a kínai nehezebb.
2012. márc. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint pl a magyarban. Mi sem ismerjük az összes létező magyar szót, mégis tudunk kommunikálni rendesen. Kínaiban is így van szerintem. Csak ott sokszor egy jel egy egész mondatot is jelenthet. Legalábbis ahogy én tudom.

Minden jót!

2012. márc. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Kétlem, hogy lenne itt bárki, aki mindkét nyelvhez konyít és reálisan össze tudja hasonlítani.

Én csak japánt tanultam, de azt mondom, a kínai nehezebb. A japánban szótagokra épül minden, a szótagírás nem túl nehéz, a képírás (kanji) már jóval nehezebb. A kínaiban nincs szótagírás, minden képírással megy.

Azon kívül azonos alakú szóból is sokkal több van a kínaiban (bár ebben a japán nyelv is bővelkedik).

2012. márc. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

1. kínai nyelv nem létezik.


2. Mikor tanuljátok már meg, hogy az országból képzett melléknév kisbetűvel írandó??? Nem angolok vagyunk!

2012. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
radfFerne egy Nyugtato.
2012. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Kétlem, hogy lenne itt bárki, aki mindkét nyelvhez konyít és reálisan össze tudja hasonlítani."


De okos vagy, b+; csoda, hogy a nagy arcoddal nem szántod fel a betont! Nem írhat véleményt attól még?

Amúgy meg de, nyugodjál meg, van itt is, aki mindkettőt beszéli, és rendszeresen hasznos tanácsokat ír le itt is.


Én a japánt beszélem, és akinek van füle, hallja, mennyivel másabb árnyalatú a kínai nyelv, ott még inkább nem mindegy, milyen hangsúly hová esik.

2012. márc. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!